Bieg do Lata padł łupem Ukraińca. Ubiegłoroczny zwycięzca tym razem na drugim miejscu

Ukrainiec Dmitrij Musiiatchenko zwyciężył w piątym Nekielskim Biegu do Lata. Podium uzupełnili Paweł Tarasiuk i Krzysztof Szymanowski.

lekkoatletyka 3 miesiące temu 6

Zwycięzca z klubu Achilles Leszno ukończył bieg z wynikiem 00:31:36. Ubiegłoroczny triumfator - Paweł Tarasiuk - reprezentujący 31. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach stracił do zwycięzcy niecałą minutę i uzyskał czas 00:32:14. Podium uzupełnił Krzysztof Szymanowski z Kościana, który zameldował się kilkanaście sekund później. Licznik w momencie wbiegnięcia na metę pokazywał 00:32:37.

Od lewej: Paweł Tarasiuk, Dmitrij Musiiatchenko, Krzysztof Szymanowski

Wśród kobiet triumfowała Patrycja Talar z Pobiedzisk, która uzyskała 15. czas w biegu - 00:37:22. 20. miejsce zdobyła Monika Brzozowska z Krzepic, która przebiegła na metę z czasem 00:38:18. Podium wśród pań uzupełniła Magdalena Lewandowska ze Zberek, która uzyskała czas 00:39:31.

Od lewej: Monika Brzozowska, Patrycja Talar, Magdalena Lewandowska

Wśród mieszkańców gminy Nekla, najlepszy był Tomasz Kramski, który na mecie zameldował się jako 11. Osiągnął czas 00:35:54. Drugi najlepszy wynik wśród neklan osiągnął Grzegorz Kujawa, który na mecie był 19. i uzyskał czas 00:38:18. Podium neklan uzupełnił 58. na mecie Marcin Siberna, który uzyskał wynik 00:41:48.

Od lewej: Grzegorz Kujawa, Tomasz Kramski, wiceburmistrz Anna Mizgajska