Nadzwyczajna Orkiestra Dęta grała naprzeciwko "Okna Papieskiego"

Muzycy z Pyzdr nie próżnują. W ostatnim czasie wzięli udział w dwóch dużych koncertach w ramach projektu Nadzwyczajna Orkiestra Dęta.

kultura 11 miesięcy temu 0

16 września zagrali podczas pierwszych Targów Dobroczynności Veritatis Splendor, które odbyły się w Krakowie na ul. Franciszkańskiej 3. Scena stała naprzeciwko „Okna Papieskiego”. 

- Był to niezwykły koncert, w której uczestniczyła ponad 100 osobowa orkiestra,. Razem z nami grała Orkiestra Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, a oprócz L.U.C-a na scenie się pojawili się również Marcelina, Grubson, Rapsusklei z Barcelony i Promoe ze Szwecji. W takim składzie jeszcze nie graliśmy i prawdopodobnie w Polsce już nie zagramy. Wyjątkowe miejsce, wyjątkowa atmosfera, wyjątkowy przekaz, moc i energia - mówi Katarzyna Wajnert.

Od lewej: Mateusz Wojtyński, Joanna Lechtańska, Katarzyna Wajnert, Szymon Ptaszyński i Sylwia Urbaniak

Kolejny duży koncert odbył się 7 października w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie z okazji oddania do użytku ogrodu społecznego „BIELnik po robocie”. 

- Był to ostatni występ w ramach projektu Rebel Babel w tym roku. W ciągu roku zagraliśmy 10 bardzo dobrych koncertów, na scenie dawaliśmy z siebie 100%, zdobyliśmy doświadczenie, poznaliśmy profesjonalny świat muzyki, uczestniczyliśmy w dużych imprezach, wzięliśmy udział w międzynarodowym festiwalu, nawiązaliśmy nowe znajomości. Miejmy nadzieję, że rok 2018 przyniesie nowe wyzwania, a częstotliwość i jakość koncertów będzie utrzymana na tym samym poziomie - podsumowuje Katarzyna Wajnert.

Thumb grobelny   1

Sławomir Grobelny

11 miesięcy temu 0