Na wschodniej rubieży Wrześni powstaje obwodnica. Na razie bez utrudnień w ruchu drogowym

Trwają prace ziemne przy budowie pierwszego odcinka obwodnicy Wrześni. Wkrótce na terenie budowy mają pojawią się także archeolodzy.

samorząd 16:27 10-04-20193 5

Na razie odbywa się to bez utrudnień w ruchu drogowym, ale te z pewnością się pojawią, ponieważ planowane są tutaj dwa ronda: pierwsze na drodze krajowej nr 92 (na wysokości firmy Flex Films Europa), drugie na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Strzykały (nieopodal fabryki Krispolu). Przebudowany zostanie również zamknięty odcinek ul. Słowackiego, który ma połączyć nowe ronda.

W ramach pierwszego etapu wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne, oświetlenie przejść dla pieszych oraz ścieżka pieszo-rowerowa, która połączy ścieżkę przy ul. Słowackiego z tą usytuowaną w kierunku do Gonic. Koszt budowy wynosi niecałe 15 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest firma Budownictwo Drogowe Kasprzak.

Dodajmy, że Urząd Miasta i Gminy rozpisał już przetarg na budowę drugiego odcinka obwodnicy. Zawiera się w nim budowa: odcinka obwodnicy od ronda na DK92, do wiaduktu w Gutowie Małym, wiaduktu w tej miejscowości, dwóch rond wraz z łącznikiem i wylotami, łącznika z ulicą Łokietka we Wrześni. Rozstrzygnięcie nie zostało jeszcze ogłoszone.

Natomiast wiadomo, że prace archeologiczne na budowie będzie prowadziła Pracowania Archeologiczna „Arkadia" Krzysztofa Nowaczyka. Koszt usługi 83 814 zł.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

16:27 10-04-2019