Na Waltra Łąkach powstanie zielona oaza

Ratusz ogłosił przetarg na zagospodarowanie Waltra Łąk, czyli terenów pomiędzy parkiem Dzieci Wrzesińskich, a ulicą Suwalską.

aktualności 11 miesięcy temu 12

W planach urzędników jest budowa na usypanej górce zjazdowej tarasu widokowego. Najmłodszych ucieszy zaś informacja, że pojawią się na niej aż trzy zjeżdżalnie z blachy nierdzewnej. 

Do dyspozycji dzieci będzie też plac zabaw. W jego skład wejdzie m.in. urządzenie zabawowo-sprawnościowe w kształcie statku.

Z kolei dorośli będą mogli korzystać z siłowni zewnętrznej. W sumie na Waltra Łąkach ma zostać zamontowanych 11 urządzeń do ćwiczeń.

Miłośników przyrody ucieszy zaś informacja, że na terenie Waltra Łąk pojawi się m.in. strefa roślin pożytecznych dla owadów, strefa roślin bagiennych czy strefa łąki kwietnej. Ma być też ogród deszczowy, rosarium. Nie zabraknie też ławek, domków dla ptaków i dla owadów. Wybudowane zostaną też ścieżki i chodnik. Teren zostanie oświetlony.

Zgodnie z zapisami w przetargu inwestycja ma zostać zrealizowana do końca listopada. Jej wartość szacowana jest na 2,6 mln zł. Już wybrano natomiast ofertę na zakup zieleni i wykonanie nasadzeń. Prace za 592 tys. zł wykona swarzędzka spółka Garte.

– Plany bardzo się nam podobają. Kiedy w listopadzie 2015 roku gmina Września zaprezentowała koncepcję zagospodarowania Waltra Łąk podnieśliśmy kilka kwestii, które zostały zmienione. Cieszymy się, że zrezygnowano np. z budowy drewnianej wieży z flagą na szczycie górki. Zmieniono też lokalizację domków dla owadów, które nie znajdują się już obok siłowni – mówi Damian Staniszewski, prezes Projektu Września. 

Ankieta

Podoba ci się plan zagospodarowania Waltra Łąk?

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

11 miesięcy temu 12