Na film z kawą lub piwem. Kino Trójka wymienia fotele i przytula kawiarnię

Wrzesińska Trójka wymienia fotele na wygodniejsze i tworzy salę na bardziej ambitne seanse. Kino przytuliło też do siebie nową kawiarnię.

gospodarka 10 miesięcy temu 7

Remont w Trójce rozpoczął się dwa tygodnie temu i ma potrwać do połowy stycznia. W tym czasie oczywiście nie będzie żadnych filmowych seansów. To zła wiadomość dla lokalnych kinomanów – jednak dobra jest taka, że po modernizacji będzie znacznie lepiej.

– Nowe fotele będą ładniejsze, wygodniejsze i bardziej praktyczne, a to dzięki otworom na napoje w podłokietnikach – informuje Michał Wesołowski, jeden z trojga współwłaścicieli Trójki, obok Zbigniewa Waszaka i Bernadetty Czerniejewskiej. Co ciekawe, wrzesińskim kiniarzom udało się pozyskać na wymianę foteli częściowe dofinansowanie z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

To jednak nie koniec zmian. Najlepsza część dotychczasowych siedzisk z głównej sali trafi do nowego pomieszczenia, które ma się stać małym studyjnym kinem dla trudniejszych filmów artystycznych, które do tej pory przegrywały z wielkimi hitami.

Jednocześnie tuż obok kina powstał lokal o nazwie Słodkawe Cafe. Kawiarnia, której szefuje Michał Stawowy, działa już teraz, a w ofercie ma m.in. świetną włoską kawę i wypieki pochodzące z rodzinnej Cukierni Stawowy.

Po remoncie będzie można zabierać napoje z cukierni (w tym alkohole!) na kinowe seanse. Miejsca na napitki będą już czekać.

Co ważne, po modernizacji nie zmieni się kinowy cennik. Trójka pozostanie jednym z najtańszych, a przy tym najlepiej wyposażonych i najnowocześniejszych kin w Wielkopolsce. Jednym z pierwszych filmów wyświetlanych po remoncie będzie najnowsza część „Gwiezdnych wojen”. 

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

10 miesięcy temu 7