Na czele pierwszej ligi WTPN bez zmian. Na drugim froncie nastąpiła niespodziewana zmiana lidera

Przewodnictwo w pierwszej lidze WTPN z taką samą liczbą punktów nadal utrzymują zespoły Master Sport i Materiały Budowlane Andrzejewski. Obie te drużyny w ostatniej kolejce wygrały swoje pojedynki. W drugiej lidze Motoklinika straciła pozycję lidera na rzecz Intercars Września.

piłka nożna 11 miesięcy temu 0

W meczu na szczycie drugiej ligi Techpak niespodziewanie wysoko ograł przewodzącą w tabeli Motoklinikę. Gracze Intercars Września skorzystali z porażki lidera wychodząc na pierwszą pozycję w tabeli po zwycięstwie nad drużyną Benteler Automotive. Techpak dzięki odniesionemu zwycięstwu przesunął się na trzecią pozycję w tabeli.

I liga, kolejka VIII

Ignasiak Sport – Capri Lucca 2:6 (0:2)

W pierwszej połowie meczu zapowiadającego się na szlagier kolejki działo się niezbyt wiele. Oba zespoły grały zbyt zachowawczo, bez forsowania tempa. Na początku inicjatywa głównie należała do zawodników Ignasiak Sport, ale niewiele z tego wynikało. Dopiero w 8. min po strzale Adriana Koguta piłka trafiła w słupek bramki Capri Lucca. W 14. min kontra w wykonaniu Caprii Lucca przyniosła tej drużynie prowadzenie za sprawą trafienia Dawida Goclika. Ten sam zawodnik w 18. min po rozegraniu rzutu wolnego przez Patryka Murlika podwyższył na 2:0.

Druga połowa spotkania okazała się bardzo ciekawym widowiskiem. Już kilkadziesiąt sekund po jej rozpoczęciu kontaktowego gola dla Ignasiak Sport zdobył Adam Staniak. Odpowiedź Capri Lucca była jednak natychmiastowa. Na 3:1 podwyższył z bliska Maciej Giżewski. W 25. min Jakub Zakrzewicz zdobywając gola dla Ignasiak Sport doprowadził do stanu 2:3, dając swoim kolegom nadzieje na odwrócenie losów meczu. Zapędy zawodników Ignasiak Sport mocno ostudziła bramka na 4:2 zdobyta w 30. min przez Goclika. Na 4. min przed zakończeniem spotkania Ignasiak Sport postanowił zamienić bramkarza na zawodnika z pola. Posunięcie to nie przyniosło żadnych korzyści. Już po kilku sekundach kolejnego gola strzałem z własnej połowy do pustej bramki zdobył Goclik. Wynik meczu na 6:2 również trafieniem do pozostawionej bez opieki bramki ustalił w 40. min Andrzej Stefański.

Fundamenty – Master Sport 2:7

Meble Duszyński/Studio VIVA – Kopcup.pl 9:7

Materiały Budowlane Andrzejewski – Izo-Expert 7:2