Mundurowi rozdawali elementy odblaskowe

Funkcjonariusze policji wspólnie ze strażnikami miejskimi przeprowadzili akcję „Wrzesiński rower”. Mundurowi rozdali rowerzystom elementy odblaskowe oraz zwracali uwagę w jaki sposób należy bezpiecznie poruszać się po drodze.

społeczeństwo rok temu 0

Zrealizowane przedsięwzięcie wpisuje się w ogólnopolską kampanie pod nazwą „Parada rowerowa”, a także w zbliżający się dużymi krokami program znakowania rowerów na terenie powiatu wrzesińskiego, który ruszy w wakacje.

– Akcja „Wrzesiński rower” została przeprowadzona 28 czerwca na terenie miasta Września. W trakcie realizacji przedsięwzięcia mundurowi rozdawali elementy odblaskowe rowerzystom jaki i pieszym. Podczas krótkiej rozmowy z uczestnikami ruchu drogowego przedstawiciele służb zwracali uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po drodze – mówi Adam Wojciński, rzecznik wrzesińskiej policji.

Dodatkowo, celem akcji było przygotowanie rowerzystów do nadchodzącego znakowania rowerów. Prace nad wdrożeniem programu dobiegają końca. W związku z tym policjanci i strażnicy miejscy uświadamiali rowerzystów w jaki sposób właściwie powinien być wyposażony rower.

– Większość osób, która wzięła udział w programie miała prawidłowo wyposażony pojazd. A ci, którzy mieli jakieś braki zobowiązali się do czasu rozpoczęcia znakowania, doposażyć swoje rowery – kończy Wojciński.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

rok temu 0