Mocny start ligi. Pomarańczowi ograli wałbrzyszan w czterech setach

Druga kolejka spotkań, drugie zwycięstwo. W sobotę siatkarze APP Krispol nie bez problemów pokonali dolnoślązaków. Ta wygrana nie przesunęła nas jednak na pozycję lidera I ligi – zajmujemy drugie miejsce.

siatkówka 2 miesiące temu 7

Trener Marian Kardas rozpoczął pojedynek z Marcinem Iglewskim w kwadracie. Takie posunięcie sugerowaliśmy w przedmeczowych zapowiedziach.

Moment mobilizacji obu ekip tuż przed pierwszym gwizdkiem

Pierwszy set nie był najlepszym okresem gry dla jego zmiennika – Patryka Napiórkowskiego. Zresztą nie tylko nasz atakujący miał problemy z kończeniem akcji. W połowie seta wrześnianie odzyskali prowadzenie, wygrywali już 19:17, ale seria błędów naszych siatkarzy spowodowała na trybunach małą konsternację. Pomarańczowi przegrali 22:25.

Patryk Napiórkowki minął blok, ale piłka została podbita

Iglewski pojawił się na parkiecie na dwie ostatnie piłki pierwszego seta i pozostał już do końca meczu. Druga odsłona była koncertowa w wykonaniu wrześnian. Igła kończył co dostał, świetnie poczynał sobie Damian Dobosz, a i pozostali nasi siatkarze spisywali się bez zarzutu. Wałbrzyszanie uzbierali ledwie 11 oczek.

Darmowe wejściówki nie wypełniły trybun do ostatniego miejsca

Trzecia odsłona okazała się decydującą dla losów meczu. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. W najważniejszym momencie przy 22:22 goście mieli problemy z taktyczną zagrywką Iglewskiego. Kiwać próbował Piotr Lipiński, ale na miejscu, ze swoim blokiem, był Krzysztof Antosik. Przy pierwszej piłce setowej wałbrzyszanie popełnili błąd techniczny i krispolowcy mogli cieszyć się ze zdobycia drugiej partii.

Mateusz Jasiński już całkowicie zdrowy

W czwartym secie goście walczyli do stanu 15:14. W tym momencie ich atakujący Mateusz Linda wyrzucił piłkę w aut. Chwilę później rywale naciskani przez pomarańczowych zanotowali kolejne błędy. Spotkanie skutecznym blokiem zakończył Tomasz Narowski.

Wygraliśmy 3:1, dokładnie w takim stosunku, jaki zakładała zdecydowana większość naszych internautów w zaproponowanej ankiecie. Szacunek dla znajomości materii! Jeszcze większy dla Damiana Dobosza, który wybrany został zawodnikiem meczu.

Już na rozgrzewce widać było na twarzy Damiana Dobosza pełną koncentrację

Zwycięstwo nie wywindowało naszych siatkarzy na pierwsze miejsce w tabeli. KPS Siedlce w Sulęcinie 3:0 ograł miejscową Olimpię.

APP Krispol – Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1 (-22, 11, 23, 20)

I set: 3:4, 6:8, 8:12, 15:16, 20:19, 22:25

II set: 4:1, 8:4, 12:8, 16:9, 20:10, 25:11

III set: 2:4, 7:8, 12:9, 16:14, 19:20, 25:23

IV set: 1:4, 8:7, 11:12, 16:14, 20:15, 25:20

Krispol: Napiórkowski, Antosik, Dobosz, Pasiński, Maćkowiak, Narowski, Wroniecki (libero) oraz Iglewski, Jasiński, Pachocki