Młodzi zawodnicy rezerw Victorii przegrywają z Czarnymi Ostrowite, wrześnianie słabsi od lidera A-klasowych rozgrywek (galeria)

Graczom Victorii II nie udało się zatrzymać przewodzących w rozgrywkach Czarnych Ostrowite. Jak się okazało mecz rozstrzygnięty został do przerwy, wrześnianie nie potrafili w końcówce wykorzystać gry w przewadze liczebnej.

piłka nożna 8 miesięcy temu 0

W pierwszej połowie niedzielnego meczu dominowali gości, którzy po rozegraniu stałych fragmentów gry potrafili dwukrotnie pokonać strzegącego bramki Victorii II Filipa Taczanowskiego. Pierwszego gola Czarni zdobyli w 15. min, po dośrodkowaniu piłki na krótki słupek i trafieniu głową. Na 2:0 zawodnicy z Ostrowitego podwyższyli w 29. min. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka wygłówkowana przez jednego z zawodników Victorii trafiła na 16. metrze pod nogi gracza Czarnych, który potrafił umieścić ją w siatce. Oprócz tego po mocnym strzale zawodnika Czarnych Taczanowski zdołał przenieść futbolówkę nad poprzeczką. Po kolejnym uderzeniu gracza gości z dystansu piłka przeszła minimalnie obok okienka bramki Victorii II. Wrześnianie nie wypracowali sobie w pierwszych 45. min praktycznie żadnej okazji strzeleckiej.

Przez pierwsze 20. min po przerwie role na boisku się odwróciły. Stroną dominującą zaczęli być wrześnianie, którzy po rzutach wolnych wykonywanych w 59. min dwukrotnie mogli pokusić się o zdobycie bramki. W 68. min wrześnian przed stratą kolejnego gola uratował Taczanowski broniąc w sytuacji sam na sam. Ostra gra z obu stron spowodowała, że sędzia tego spotkania aż 10-krotnie sięgał po żółty kartonik. Za jedenastym razem, w 83. min, pokazał zawodnikowi Czarnych czerwoną kartkę. Wrześnianie natychmiast po tym rzucili się do desperackiego ataku. Szansę na zdobycie kontaktowego gola miał Adam Bonalski, który będąc na 5. metrze nie trafił jednak w piłkę. Goście odgryzali się kontratakami. W 88. min Taczanowski wygrał pojedynek jeden na jeden z graczem Czarnych. W doliczonym czasie gry w takiej samej sytuacji został jednak skutecznie przelobowany, co pozwoliło przyjezdnym ustalić wynik na 3:0.

Victoria II zagrała w składzie: Taczanowski – Wawrzyniak, Bonalski, Zdunek (46. Cichoński), Kmieciak – Ł. Kirkiewicz (80. Kolski), Frankiewicz, Łabędzki (55. Grabarek), Jańczak (73. Błaszak), D. Kirkiewicz (46. Jankowski) – Drop

Klasa A, Victoria II Września – Czarni Ostrowite 0:3 (0:2)