Młody pozytywista

Niedawno Damian Staniszewski, prezes stowarzyszenia Projekt Września, został wyróżniony przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego medalem Młodego Pozytywisty, który ma promować osoby szczególnie zaangażowane w pracę publiczną i społeczną.

Moim zdaniem 12:59 06-03-20202 3

Wyróżnienie młodego wrześnianina jest ważnym sukcesem: pokazuje, że poza granicami własnego miasta jego praca i działalność są doceniane i to w sytuacji, gdzie jest duża konkurencja wielu innych osób. Pozytywistyczna idea oddolnie realizowanych inicjatyw i tzw. pracy u podstaw na rzecz podnoszenia dobrostanu społeczności to działanie bardzo potrzebne.

Osoby, które takie aktywności inicjują, stanowią zaczyn zmian społecznych, generują nowe zjawiska, zbierają wokół siebie ludzi zainteresowanych swoim otoczeniem i innymi osobami. Działania na rzecz jakości życia w mieście, w powiecie, dbałość o zabytki, wspieranie społeczności lokalnych, wreszcie aktywność w radzie miejskiej – to działania Damiana Staniszewskiego, które naprawdę zasługują na wyróżnienie. Gratulując, liczę, że taki wzorzec aktywności obywatelskiej będzie się coraz bardziej popularyzował.

Hanna Mamzer

członkini stowarzyszenia Czysta Nekla

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:59 06-03-2020