Mistrzyni rodem z kaczanowskiej szkoły

14 czerwca uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kaczanowie wzięli udział w „Treningu Mistrza”. Prowadzącą zajęcia była Marika Majewska, absolwentka tej właśnie placówki.

lekkoatletyka 12:23 25-06-20191 0

Marika przygodę z królową sportu rozpoczęła już w III klasie szkoły podstawowej. Jako uczennica kaczanowskiej placówki zdobywała medale na szczeblu gminy, powiatu, województwa i kraju (brąz w biegu na 300 m w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych - 2015). Pierwszym trenerem zawodniczki był Krzysztof Regulski – nauczyciel wychowania fizycznego w Kaczanowie, a drugim i obecnym szlifierz diamentu Andrzej Pujdak – trener LUKS Orkan Września.

Marika jest obecnie Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych w biegu na 60 m (w hali) i 100 m przez płotki oraz w sztafecie 4x100 i 4x400.

„Trening z Mistrzem” odbył się w ramach 10. edycji kadry SAV, czyli Sportowej Akademii Veolia. Od blisko 10 lat realizuje ona program stypendialno-szkoleniowy dla młodych sportowców, obejmując średnio 20 reprezentantów indywidualnych dyscyplin olimpijskich rocznie. Zapewnia swoim sportowcom nie tylko wsparcie finansowe, w formie rocznego stypendium, ale także pomoc merytoryczną, w tym ofertę szkoleń dopasowaną do potrzeb i oczekiwań młodych sportowców oraz warsztaty, dzięki którym mają okazję doskonalić zdobywane umiejętności.

W ramach otrzymanej od SAV-u pomocy Marika mogła przeprowadzić w macierzystej szkole „Trening Mistrza”. Nauczyciele, uczniowie i niezwykły gość w towarzystwie dwóch koleżanek ze złotej sztafety 4×400: Martyny Guzowskiej i Marii Matusiak zebrali się na szkolnym orliku. Tam Marika opowiedziała o Veoli, o sobie, a następnie przybliżyła swoją dyscyplinę i konkurencję w praktyce. Chętni uczniowie wzięli udział w rozgrzewce, a potem uczyli się pokonywać płotki. Z pewnością połknęli sportowego bakcyla, gdyż trening był dla nich czasem radości, ale też wytrwałości.

Na zakończenie spotkania zarażeni miłością do królowej sportu uczniowie ustawili się w kolejce po autografy i wspólne zdjęcia, co Marika przyjęła ze wzruszeniem. Młodsi koledzy i koleżanki oraz nauczyciele gratulowali zawodniczce sukcesów i życzyli powodzenia w kolejnych zmaganiach. Wszyscy są dumni, że kariera Mariki rozpoczęła się właśnie w szkole podstawowej w Kaczanowie.

Autorka tekstu: Iwona Kaźmierczak

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

12:23 25-06-2019