Mistrzostwo rejonu dla siatkarek i siatkarzy SSP nr 6 we Wrześni

Sukcesem w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Piłce Siatkowej zakończył się udział reprezentacji dziewcząt i chłopców SSP nr 6 we Wrześni. Oba zespoły zdobyły tytuły mistrzowskie kwalifikując się do półfinału wojewódzkiego.

siatkówka 19:10 02-04-20190 0

Siatkarki SSP nr 6 we Wrześni finał rejonu rozegrały w dniu 19.03.2019 r. w Śremie. W drodze do finału turnieju podopieczne Przemysława Motyla po 2:0 pokonały kolejno reprezentacje SSP nr 3 Środa Wlkp., SP Murowana Goślina, ZS nr 5 Jarocin. W pojedynku o mistrzostwo siatkarki SSP nr 6 ponownie 2:0 pokonały zespół SP nr 3 ze Środy Wlkp. zapewniając sobie udział w półfinale XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się 4 kwietnia 2019 r. w Szamotułach.

Siatkarki SSP nr 6 we Wrześni wystąpiły w składzie: Klaudia Zehner, Karina Szymaniak, Olga Reszelewska, Olga Nowaczyk, Michalina Rakowska, Maria Marciniak, Wiktoria Nowak, Marcelina Izydorek, Oliwia Sikorska, Weronika Wizła, Matylda Miczuga, Małgorzata Lewandowska, Oliwia Briks

Turniej chłopców rozegrano w dniu 20.03.2019 r. w Jarocinie. Po grach grupowych do pierwszego półfinału awansowały reprezentacje ZS nr 5 Jarocin oraz ZS-P w Kiszkowie. W drugim półfinale znalazły się drużyny SSP nr 6 z Wrześni oraz SP w Mchach. Pierwszy półfinał wygrali siatkarze z Kiszkowa, a drugi zawodnicy z Wrześni. Mecz o 3. miejsce zakończył się zwycięstwem zespołu SP Mchy, a finał zwycięstwem w turnieju reprezentantów SSP nr 6 Września.

Siatkarze z Wrześni zapewnili sobie udział w półfinale wojewódzkim, który rozegrany został w dniu 1 kwietnia 2019 r. w Krotoszynie. Reprezentanci SSP nr 6 udział w tym turnieju zakończyli zajęciem trzeciego miejsca. Wrześnianie w pierwszym swoim pojedynku 2:0 pokonali siatkarzy z SP nr 15 Poznań. Potem podopieczni Szymona Stefańskiego w stosunku 0:2 ulegli reprezentantom SP nr 7 Krotoszyn i SP nr 9 Leszno.

Siatkarze SSP nr 6 we Wrześni wystąpili w składzie: Igor Wiącek, Kacper Teodorczyk, Kacper Kaźmierczak, Wiktor Opieliński, Mateusz Manikowski, Jan Perzyński, Jakub Bibel, Wojciech Jastrzębski, Jakub Staszak, Oskar Malinowski

19:10 02-04-2019