Mistrzostwo na 100-lecie szkoły. Września plażą stoi

Patryk Ligocki i Konrad Makowski zostali Mistrzami Licealiady w Siatkówce Plażowej. Złote medale mistrzostw Wielkopolski zdobyli na trzy dni przed obchodami okrągłej rocznicy istnienia swojej szkoły – Liceum Ogólnokształcącego we Wrześni.

siatkówka 14:31 06-06-20190 0

W imprezie organizowanej na boiskach WOS-R przy Gnieźnieńskiej wystartowało pięć wrzesińskich par, ale tylko cztery reprezentowały nasze szkoły. Kacper Lercz i Oskar Kubiak grali w barwach LO MS Piła.

Obie wymienione pary w turnieju chłopców pewnie wygrywały swoje partie. W finale triumfowali jednak wyraźnie licealiści z Witkowskiej (15:11, 15:9). O ich wygranej nie wzrost decydował (byli najniżsi spośród wszystkich zespołów), ale mobilność i technika. Obaj grają w halówce na pozycji libero!

Od lewej ze złotem K. Makowski i P. Ligocki. Srebro wywalczyli O. Kubiak i K. Leracz

Piąta lokata - na 15 drużyn startujących w zawodach - przypadła duetowi Zespołu Szkół Politechnicznych Mariuszowi Rychlewskiemu i Konradowi Duczkowskiemu.

Chłopcy, wszyscy wychowankowie KPS Progress, zdecydowanie nadawali ton zawodom. Tym razem gorzej powiodło się dziewczynom.

Ubiegłoroczne brązowe medalistki Wiktoria Jagodzińska i Natalia Kaniewska z Zespołu Szkół Politechnicznych musiały zadowolić się piątą lokatą. Na dziewiątym miejscu sklasyfikowano pierwszoklasistki z LO Urszulę Jerzykiewicz i Magdalenę Figas.

Złoto Ligockiego i Makowskiego ma swój wymiar – zamknęło pewną historię piękną klamrą. Pierwsze drużynowe mistrzostwo Wielkopolski licealiści zdobyli także w siatkówce, choć w odmianie sześcioosobowej. Było to jednak 67 lat temu!

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

14:31 06-06-2019