Miłe złego początki. Wrześnianie dalej od brązowych medali

Po trzech tygodniach przerwy doszło w Krakowie do trzeciego meczu o podium I ligi. W rywalizacji do trzech wygranych APP Krispol przegrywa już 1:2. W niedzielę czwarty mecz i oby nie ostatni.

siatkówka 11 dni temu 7

Święta wielkanocne a później Akademickie Mistrzostwa Polski, w których brała udział AGH Kraków, spowodowały, że między 2. a 3. meczem rywalizacji o brązowe medale I ligi siatkówki mężczyzn było aż 20 dni przerwy. W tym czasie zdążyły się już rozstrzygnąć losy mistrzostwa ligi. Zwycięzcą sezonu 2017/2018 został AZS Częstochowa, który w pięciu meczach pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki. Na ostatni wolny stopień podium ma wskoczyć ktoś z pary APP Krispol – AGH Kraków.

Wydawało się, że długa przerwa będzie na rękę podopiecznych trenera Mariana Kardasa. Na boisko po kontuzji wrócił Krzysztof Antosik, a Marcin Iglewski miał więcej czasu by dojść do formy.

Pierwszy set zdawał się potwierdzać te nadzieje. Wrześnianie lepiej weszli w mecz. Po trudnych zagrywkach Antosika prowadziliśmy 3:0. AGH miała spore kłopoty z przyjęciem. Po kontrach wieńczonych przez Damiana Dobosz i atakach z prawego skrzydła Iglewskiego prowadziliśmy już 17:11 i nie mieliśmy problemów z wygraniem tej partii.

Także druga odsłona zaczęła się dobrze. Po pajpie Mateusza Jasiński prowadziliśmy 5:3, ale od tego momentu dopadła nas wielka niemoc. Nagle przestała wychodzić zagrywka, ataki z łatwością podbijali rywale, a o naszym przyjęciu lepie zmilczeć. Jeszcze czas jakiś ciężar zdobywania punktów brał na swoje barki Dobosz, a po zmianie na pozycji atakującego także Patryk Napiórkowski. Większych pretensji nie można było mieć także do Wojciecha Kaźmierczaka i Michała Wronieckiego. Reszta naszych siatkarzy powinna mocno uderzyć się w pierś. Na tyle mocno, by obudzić ambicje przed niedzielną potyczką.

Bardzo dobre zawody po drugiej stronie siatki zagrał Sebastian Matula, który w ubiegłym sezonie nie znajdywał uznania w oczach ówczesnego naszego szkoleniowca.

3. mecz rundy o III miejsce

AGH Kraków - APP Krispol 3:1 (-18, 16, 19, 19)

stan rywalizacji „do trzech wygranych” – 2:1

I set: 2:4, 4:8, 9:12, 11:16, 13:20, 18:25

II set: 2:4, 8:7, 12:11, 16:13, 20:15, 25:16

III set: 3:4, 8:4, 12:7, 16:10, 20:14, 25:19

IV set: 4:1, 8:6, 12:8, 16:11, 20:15, 25:19

APP Krispol: Iglewski (9 pkt), Antosik (4), Jasiński (5), Dobosz (14), Kaźmierczak (11), Maćkowiak (2) i Wroniecki (libero) oraz Napiórkowski (8), Narowski (1), Pasiński (2), Pachocki

4. mecz, niedziela 15 kwietnia, 17.00 – transmisja tv przez stronę krispolwrzesnia.pl