Miła niespodzianka. Sparta-Sklejka remisuje z liderem z Rychwału

Bardzo miłą niespodziankę sprawili swoim sympatykom piłkarze Sparty-Sklejki. Orzechowianie po ciężkiej walce zdobyli punkt na boisku szykujących się do awansu do ligi międzyokręgowej Zjednoczonych Rychwał.

piłka nożna 20:21 02-06-20190 0

Początek sobotniego pojedynku w Rychwale nie wskazywał na to, aby orzechowianie mieli szansę na osiągnięcie jakiegokolwiek korzystnego wyniku. Już w 8. min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i trafieniu do bramki z bliska miejscowi objęli prowadzenie. 10. min później było już 2:0. Po tym gracze Sparty-Sklejki z każdą upływająca minutą zaczęli grać lepiej. W pierwszej okazji strzeleckiej orzechowian gola nie udało się zdobyć Karolowi Oczkowskiemu. Futbolówka po jego strzale trafiła w słupek bramki Zjednoczonych. W 28. min Sparta-Sklejka zdobyła kontaktowego gola. Po uderzeniu z rzutu wolnego z 18. metrów piłkę w siatce miejscowych umieścił Bartosz Sypniewski. Potem szansę bramkową miał jeszcze Michał Pawlak. W końcówce pierwszej połowy boiskowe wydarzenia zdominowali gospodarze wykonując kilka stałych fragmentów gry, po których dochodziło do sporego zamieszania pod bramką Sparty-Sklejki.

Drugą połowę orzechowianie rozpoczęli fatalnie, bo od straty gola już w 47. min. Gracze Sparty-Sklejki nie załamali się jednak takim obrotem sprawy cały czas nawiązując walkę. W 68. min po dośrodkowaniu Damiana Zbierskiego z rzutu wolnego w zamieszaniu podbramkowym gola na 2:3 zdobył Pawlak. Potem szansę na doprowadzenie do wyrównania miał Łukasz Szewczyk, Kornel Witczak i Oczkowski. W 89. min orzechowianie zdobyli bramkę na wagę jednego punktu. Po dośrodkowaniu Witczaka w pole karnego z bliska piłkę w siatce Zjednoczonych umieścił Pawlak.

- Trzeba pochwalić zawodników za duże zaangażowanie, że się nie poddali i podjęli walkę. Po kompromitacji u siebie z Basztą Przedecz na pewno poczuliśmy się lepiej – komentował trener Sparty-Sklejki Adam Parus.

Sparta-Sklejka Orzechowo zagrała w składzie: Rybka – Markiewicz, Barczak, Sypniewski, Kubacki (46. Przybył) – Szymczak (79. Dudek), Szewczyk, Zbierski, Witczak – Pawlak – Oczkowski

Klasa okręgowa, Zjednoczeni Rychwał – Sparta-Sklejka Orzechowo 3:3 (2:1)

20:21 02-06-2019