Mieszkanka Pyzdr z potrzeby serca nadal pomaga innym

Danuta Romańska z Pyzdr po raz kolejny zaangażowała się w niecodzienną akcję. Tym razem pomaga strażakom ochotnikom z Chocza (pow. pleszewski) w zbiórce pluszaków pod hasłem „Twój miś może zostać ratownikiem”.

społeczeństwo 20:48 11-08-20191 0

Strażacy zachęcają do przekazywania pluszaków, które trafią na wyposażenie wozów bojowych. Posłużą podczas akcji ratowniczych przy wypadkach czy pożarach gdzie poszkodowanymi lub uczestnikami są dzieci.

- Z pluszakiem dziecko łatwiej znosi stres. Przekazana przez strażaka ratownika maskotka łagodzi cierpienie i szybciej pomaga dojść do siebie po traumatycznym przeżyciu, jakim jest np. wypadek czy pożar mieszkania lub inne zdarzenie - piszą na swoim profilu facebookowym strażacy.

Pierwsi chętni podarowali pluszaki

Misie lub maskotki można dostarczyć w każdy piątek o 19.00 do remizy Choczu ul. Żeromskiego 2 lub ewentualnie umówić się na inny termin telefonicznie (505 666 396). Maskotki nie mogą mieć więcej niż 40 cm.

Cały czas trwa także zbiórka nakrętek dla Szymona Mizerskiego, która rozpoczęła się w czerwcu 2017 r.

Szymon ma dziś 2,5 roku. Urodził się z zespołem wad wrodzonych, a największą przeszkodą w prawidłowym rozwoju stanowił brak kości promieniowej oraz brak kciuka. Chłopiec ma już za sobą dwie poważne operacje, ostatnią przeszedł w maju. Czeka go jeszcze długotrwała rehabilitacja na którą potrzebne są pieniądze.

Szymon Mizerski 

Osoby, które chcą przekazać pluszaki i nakrętki mogą je dostarczyć do pani Danuty( ul. Ogrodowa 4 w Pyzdrach).

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

20:48 11-08-2019