Miejsce na podium i wiele nowych doświadczeń młodych siatkarek z Wrześni

Reprezentantki SSP nr 1 Września i UKS Olimp Września wzięły udział w licznie i silnie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatków w Środzie Wlkp. W kategorii dwójek zawodniczki SSP nr 1 stanęły na najniższym stopniu podium.

siatkówka 13:48 18-02-20200 0
Reprezentacja SSP nr 1 Września

V Memoriał Zbigniewa Staszaka w Mini Siatkówce Dziewcząt rozegrano w dniach 15-16.02.2020 r. Turniej poświęcony był pamięci zmarłego działacza, który był twórcą sukcesów klubu ze Środy Wlkp.

Dwa zespoły SSP nr 1 Września stanęły do rywalizacji w kategorii dwójek. Bardzo dobry występ zanotowała dwójka w składzie: Maja Kaczor i Julia Chałupniczak. Wrześnianki w czasie rywalizacji pokonały min. takie zespoły jak Pałac Bydgoszcz, Enea Energetyk Poznań, Puma Komorniki, UKS Środa Wlkp., Siatkarz Jarocin, Lider Rokietnica, Olimp Września, Szamotulanin Szamotuły i SKF Poznań. Młode zawodniczki ostatecznie uplasowały się na 3. miejscu w stawce 28 zespołów. Wrześnianki miały taka samą liczbę dużych punktów jak UKS 17 Kalisz. Niestety po przeliczeniu małych oczek okazało się, że druga lokata przypadnie rywalkom z Kalisza. Na 16. miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała się natomiast druga dwójka SSP nr 1 Września w składzie: Matylda Wojtysiak, Gabriela Kaczmarek i Katarzyna Timm.

Reprezentacja UKS Olimp Września

W kategorii dwójek wystartowały także dwa zespoły reprezentujące UKS Olimp Września. Drużyna w składzie: Agata Sikorska i Natalia Górna zajęła 9. miejsce, a zespół Anastazja Kolecka, Oliwia Zamiara uplasował się lokatę niżej.

Klasyfikacja końcowa dwójek

1.MKS MOS Wieliczka

2.UKS 17’’ Kalisz

3. SSP nr 1 Września

4.Enea Energetyk Poznań

Kolejna z ekip UKS Olimp startowała w stawce 16 drużyn w kategorii trójek. Zespół po wygraniu 3 meczów i jednej porażce w grupie eliminacyjnej awansował do grupy finałowej walczącej o miejsca 1-8. W grupie finałowej wrześnianki przegrały już jednak wszystkie mecze, w tym trzy na przewagi. Drużyna trójek zagrała w składzie: Julia Maćkowiak, Patrycja Chołuj, Zuzanna Bartkowiak, Oliwia Tomczak Amelia Krawczyk. Reprezentantki UKS Olimp wystartowały także w najstarszej z kategorii, kategorii czwórek. Zespół w składzie: Amelia Czernielewska, Zofia Jastrzębska, Zofia Kalkstein, Maja Malęgowska i Maria Kaźmierczak zajął 12. miejsce w stawce 20 startujących zespołów.

13:48 18-02-2020