Medal Eryka Hampla podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w Radomiu

Brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce zdobył Eryk Hampel. W zawodach udział wzięło jeszcze dwóch innych zawodników związanych z Wrześnią.

lekkoatletyka 11:08 24-08-20190 0

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce rozgrywane są w dniach 23-25.08.2019 r. w Radomiu. W piątek, pierwszym dniu zawodów przeprowadzono konkurencje, w których udział wzięli zawodnicy związani z Wrześnią.

Reprezentujący obecnie AZS Poznań Eryk Hampel stanął do rywalizacji w biegu na 100 m. Finał męskiego sprintu okazał się bardzo emocjonujący. Mistrzem Polski został Dominik Kopeć (KS Agros Zamość ) finiszujący z czasem 10.31 s. Drugie miejsce zajął Przemysław Słowikowski (AZS-AWF Katowice) – 10.39 s. W biegu przyznano dwa brązowe medale. Odebrali je Eryk Hampel i Adrian Brzeziński (MKL Toruń). Obaj uzyskali identyczne co do tysięcznej części sekundy czasy 10.48 s.

W biegu na 3000 m z przeszkodami wystartował reprezentujący obecnie MKL Toruń Tomasz Szymkowiak, który osiągając swój najlepszy czas w tym sezonie – 9:10,30 min uplasował się na 5. miejscu. Po samotnym biegu, z imponującą przewagą, mistrzem Polski w tej konkurencji został Krystian Zalewski. Uzyskując czas 8:28,99 min mógł cieszyć się nie tylko z kolejnego złota krajowego czempionatu, ale także z uzyskania minimum na mistrzostwa świata w Dosze.

W biegu na 400 m wystartował także reprezentujący LUKS Orkan Września Sławomir Bonalski. Uzyskując czas 52,86 s uplasował się na 15. miejscu.

11:08 24-08-2019