Medal dziewcząt i wysoka pozycja chłopców w badmintonowych mistrzostwach

Rozegrane w Trzciance Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Ponadpodstawowych w Badmintonie przyniosły reprezentantom naszego powiatu rekordowe osiągnięcia. Zarówno uczennice LO, jak i uczniowie ZSZ nr 2 w czwartkowych zawodach spisali się powyżej oczekiwań.

inne dyscypliny 12:02 16-12-20180 0

Do wielkopolskiego finału nasi reprezentanci zakwalifikowali się z zawodów strefowych, które dwa tygodnie temu rozegrano także w Trzciance. W tej imprezie licealistki wygrały swoją grupę, a chłopacy z Koszarowej wywalczyli drugie miejsce.

W finale zagrało już osiem najlepszych szkół w województwie. Zespół składał się z dwóch zawodników (zawodniczek), a o wyniku decydowały najpierw dwie gry pojedyncze, później gra deblowa i na końcu kolejne dwa single. Grano do trzech zwycięstw, toteż ostatnie gry pojedyncze nie zawsze musiano rozgrywać.

Wrześnianki trafiły do grupy z LO Salezjańskim Poznań, II LO Kalisz i LO Słupca. Olga Kwaśny i Iga Sroka dwa pierwsze mecze wygrały po 3:0, ostatni, który był już bez większego znaczenia 3:1. Nasze licealistki zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie i awansowały do półfinału. Tam spotkały się z faworyzowanym I LO Poznań i, niestety, musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 2:3.

Mecz o III miejsce wrześnianki nie musiały rozgrywać, bo ekipa z Kalisza, ze względu na kontuzję jednej z zawodniczek skreczowała. Warto w tym miejscu przypomnieć, że obie ekipy grały w grupie i wówczas do zera zwyciężyły dziewczyny z Witkowskiej.

Brąz jest pierwszym medalem w historii badmintona we wrzesińskim ogólniaku. W ubiegłym roku te same dziewczyny zajęły w finale czwartą pozycję.

Historyczne osiągnięcie stało się też udziałem chłopców z ZSZ nr 2. Uczniowie z Koszarowej jeszcze nigdy – niezależnie od dyscypliny – nie reprezentowali powiatu w finale wojewódzkim. W Trzciance Dominik Żaczkiewicz i Arkadiusz Gałafin (w ekipie na zawodach strefowych był też Remigiusz Janiszewski) wygrali pierwszy mecz z gospodarzami 3:2, a w pojedynku - którego stawką był awans do półfinału - ulegli 2:3 ZSR Kaczki Średnie. Wygrana była blisko, bo wynik ważył się w tajbreku debla. Ostatecznie podopieczni Dariusza Bibla sklasyfikowani zostali na piąty miejscu.

Na zdjęciu od lewej: A. Gałafin, O. Kwaśny, I. Sroka i D. Żaczkiewicz

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

12:02 16-12-2018