Mecz pożegnań dla wrześnian. MKS ograł Rawię

Ostatni akord starego roku przyniósł naszym koszykarzom zwycięstwo nad Rawią Rawicz. W sobotnim pojedynku ze swoim zespołem żegnał się trener Tomasz Szelągiewicz.

koszykówka 08:35 29-12-20191 1

Wrześnianie w ostatnim ligowym meczu 2019 roku ograli gości z Rawicza 85:77. Przez cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku, głównie dzięki wysokiej przewadze wywalczonej w pierwszej połowie spotkania.

MKS dobrze wszedł w mecz. Już 6. min prowadził dwunastoma punktami. W drugie kwarcie przewaga już tylko rosła. W 13. min rzuty „za trzy” Witolda Nowaka i Maksymiliana Baranowskiego dały nam już znaczne prowadzenie (41:23).

Łukasz Kosmala (5) w walce o piłkę na bronionej tablicy

W końcówce Łukasz Kosmala trafił spod kosza, a po chwili popisał się efektowną „czapą” w obronie. W ostatniej sekundzie pierwszej połowy z dalekiego dystansu trafił Filip Andrzejewski.

Filip Andrzejewski (25) rzucił dla MKS-u najwięcej punktów

Goście od pierwszego gwizdka - najpierw na sygnał z ławki, a w drugiej odsłonie już bez przerwy - stosowali agresywną strefę na całym boisku. Efekty takiej zony zaczęły przynosić efekty. Rawia zaczęła zmniejszać dystans w drugiej połowie, a na 50 sekund nasza przewaga wynosiła już tylko siedem punktów.

MKS nie dopuszczał do czystych pozycji strzeleckich rywali na obwodzie. Ci w odpowiedzi starali się penetrować swoimi wejściami rozrzedzoną strefę podkoszową.

Goście swojej szansy szukali w wejściach pod sam kosz

Ostatecznie wrześnianie wywalczyli dwa punkty meczowe, przesuwając się w tabeli chwilowo na piąte miejsce. W 14 meczach odnieśli sześć zwycięstw i ośmiokrotnie schodzili z boiska pokonani.

MKS Września – Rawia Rawicz 85:77 (26:16, 25:13, 16:25, 18:25)

MKS: Gemrzycki (2 pkt), Głowacki (2), Kosmala (14), Baranowski (7), Dembiński (11), Grześkiewicz, Krysztofiak, Makowski (12), Andrzejewski (18), Nowak (3), Bilski (10), Bagrowski (6)