Marek Jurek o zagrożeniu gender. Bartosz Józwiak wspiera Marka Zielnika i rozliczenie afery skażenia wody

Marek Jurek, poseł do Parlamentu Europejskiego był wczoraj gościem stowarzyszenia Kukiz ’15. Były marszałek Sejmu i prezes Prawicy RP złożył wiązanki kwiatów pod pomnikami Jana Pawła II i Dzieci Wrzesińskich.

samorząd 13:15 17-10-20180 18

Europoseł przyjechał na zaproszenie posła Bartosza Józwiaka z Kukiz’15. Kandydaci na radnych Prawicy RP startują z list Kukiz’15. Obaj parlamentarzyści współpracują ze sobą od kilku lat. Efektem tych relacji jest wspólny start w wyborach samorządowych.

Marek Jurek oficjalnie poparł Bartosza Józwiaka w wyborach na burmistrza Wrześni, Jakuba Perę w wyborach na wójta gminy Kołaczkowo oraz innych kandydatów.

Marek jurek

– Pan Zenon Cichy, Sylwia Pruchnik, Maria Rutkowska i Paweł Michalak to są sprawdzeni ludzie i działacze społeczni pracujący dla ludzi. Do samorządu wniosą realne doświadczenie – mówił o kandydatach Prawicy RP Marek Jurek.

Były marszałek Sejmu RP zwracał uwagę na dwa aspekty programu: edukację i rodzinę. Marek Jurek wskazywał, że polskie szkoły są zagrożone inwazją ideologii gender.

– To zagrożenie występuje wszędzie, edukatorzy gender wchodzą do wszystkich szkół. Największy hałas jest wtedy, kiedy już wejdą do danej szkoły. Jest mądre francuskie przysłowie: „Rządzić to przewidywać”. Samorząd powinien zagwarantować dobre kierownictwo szkół przez bezstronne konkursy. Przez ostatnie ćwierć wieku mówiono tylko „reformy, reformy”, a tak naprawdę traktowano szkoły jako maszynki do produkcji świadectw, a nie dobre kierownictwo w sensie przygotowanych ludzi dające rękojmie dobrego wychowania – mówił Marek Jurek.

Konferencja Bartosza Józwiaka i Marka Jurka

Prawica RP domaga się wypowiedzenia konwencji stambulskiej (konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej) Proponuje zawarcie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

– Ogłosiliśmy jej projekt w czerwcu i wciąż oczekujemy na formalną odpowiedź rządu – mówił Jurek.

Ratusz postanowił zareagować na akcję Kukiz’15 w sprawie skażenia wody we wrzesińskim wodociągu w 2017 roku. Kandydat do rady miejskiej Marek Zielnik otrzymał „pismo przedprocesowe”. Kukiz’15 uznał to za zastraszanie jego kandydata i komitetu jako takiego.

Uczestnicy konferencji

– Będziemy stali murem za naszym kandydatem. Opinia przez niego wyrażona, nie przekracza zasad w dyskursie politycznym. Mówił o faktach i opiniach, które mieszkańcy Wrześni wymieniają między sobą. Mieszkańcy są bardzo niezadowoleni ze sposobu rozwiązania tego problemu, nie byli poinformowani na czas, że mają w kranach szkodliwą wodę. Gmina nie stanęła po ich stronie, aby pomóc tym ludziom w uzyskaniu odszkodowań. Wbrew przeciwnie, stanęła do nich tyłem, próbowała żądać faktur za leki, a potraktowano ich rekompensatę na poziomie 10-11 zł za spuszczoną wodę – mówił poseł Bartosz Józwiak.

– Cały czas proszę i apeluję o udostępnienie obu audytów oraz umów menadżerskich poprzedniego prezesa i jasno postawienie sprawy, czy wypłacono mu elementy rekompensaty, które były zawarte. Bardzo proste rozwiązanie, to przejrzystość, transparentność. Jeśli władze PWiK nie chcą ujawnić tych dokumentów, to same prowokują do tego, że mieszkańcy mogą czuć, że coś się przed nimi ukrywa – dodaje parlamentarzysta.

Materiał filmowy pochodzi z konta youtubowego posła Bartosza Jóżwiaka, produkcja Tomasz Godlewski

Thumb ww biernat

Filip Biernat

13:15 17-10-2018