Manekin Jan wspólnie z policjantami uczył dzieci bezpieczeństwa

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Wrześni wspólnie z pracownikami firmy Bridgestone z Poznania zostali zaproszeni 16 kwietnia do dwóch przedszkoli w Miłosławiu - „Koszałek Opałek” i „Smerfy”.

społeczeństwo 13:31 19-04-20180 0

Celem poniedziałkowego spotkania było przeprowadzenie pogadanki z najmłodszymi. Głównym tematem zajęć było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w różnych aspektach. Przedstawiciele Bridgestone skupili się na przekazaniu podstawowych zasad podczas poruszania się samochodem, w szczególności jak właściwie korzystać z fotelików bezpieczeństwa.

Dodatkowym wątkiem pokazu było wskazanie jak ważnym elementem w czasie podróży są właściwie dobrane opony. Dzieciom został także wyświetlony film instruktażowy, którego głównym bohaterem był manekin Jan. Jest to pracownik Bridgestone, który każdego dnia w swojej pracy testuje założenia dotyczące bezpieczeństwa. Przedszkolaki mogły zobaczyć na przykład czym skutkuje nie zapięcie pasów.

Wrzesińscy policjanci natomiast zajęli się kwestiami dotyczącymi poruszania się po drodze. Dzięki specjalnie przygotowanym gadżetom dzieci wraz z funkcjonariuszem pokazały jak prawidłowo należy przejść przez przejście dla pieszych.

– Policjant przedstawił przedszkolakom jak należy się zachować w sytuacji spotkania z agresywnym psem. Przyjęcie pozycji na tak zwanego „żółwia” pozwala na zminimalizowanie skutków takiego spotkania. Schowanie pod rękoma swoich uszu oraz przede wszystkim szyi uniemożliwia zwierzęciu ugryzienie i szarpanie nas za części ciała – mówi Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

Na zakończenie spotkania policjant przedszkolakom z Akademii Talentów przeprowadził mini test wiedzy ze znajomości numerów alarmowych. Jednak najmłodsi nie dali się zaskoczyć. Każdy z podanych numerów głośno i wyraźnie aż wykrzyczały. W nagrodę przedszkolakom zostały rozdane elementy odblaskowe.

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

13:31 19-04-2018