Mandaty dla kierowców. Radzimy zdjąć nogę z gazu

Od poniedziałku 23 października wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego realizują akcje „NURD”. Ich działania mają zapobiec przede wszytkim wypadkom na drogach.

na sygnale 12 miesięcy temu 8

Najbardziej narażoną na niebezpieczeństwo na drogach kategorią uczestników ruchu są piesi i rowerzyści. Co czwarta osoba, która ginie na drogach to pieszy, a co piąta osoba ranna biorąca udział w zdarzeniu drogowym, to również niechroniony uczestnik ruchu drogowego.

– W związku z tym na terenie całego województwa wielkopolskiego trwają działania „NURD” - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Działania mają na celu ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń na drogach i poprawę świadomości kierowców dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się – mówi Adam Wojciński, rzecznik wrzesińskiej policji.

Podczas trwania pierwszego dnia akcji policjanci wylegitymowali 39 osób, skontrolowali łącznie 24 pojazdy oraz ujawnili 27 wykroczeń. Za popełnione wykroczenia nałożonych zostało 16 mandatów karnych za nieprawidłowe zachowanie kierujących wobec pieszych, za przekroczenie prędkości jazdy w obrębie przejść dla pieszych, przekraczanie jezdni w niedozwolony sposób. W ramach działań policjanci zastosowali także 11 pouczeń.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

12 miesięcy temu 8