Mamo, poznaj swoje prawa! Warsztaty strażniczek akcji „Rodzić po ludzku” we Wrześni

Fundacja Matecznik zaprasza na bezpłatne warsztaty „Mamy prawa” poświęcone prawom kobiet w okresie okołoporodowym.

społeczeństwo 22:14 28-09-20191 1

Zajęcia odbędą się 5 października o 10.00 i 12.30 w siedzibie szkoły rodzenia „Akademia Przyszłej Mamy” przy ul. Kutrzeby 17b/31. Organizatorki, czyli Anna Furmaniuk i Alicja Nowaczyk z Matecznika zapraszają do udziału osoby spodziewające się dziecka, będące już rodzicami lub planujące dopiero macierzyństwo.

– Chcemy uświadomić kobietom i ich partnerom jakie mają prawa w porodzie, czego mogą oczekiwać ze strony personelu, a czego absolutnie nie, i jak te prawa wyegzekwować – zapowiada Anna Furmaniuk.

Informacje o zapisach można znaleźć TUTAJ.

Pomysł na warsztaty narodził się w wyniku akcji „Głos matek ma moc zmiany”, którą organizowała Fundacja „Rodzić po ludzku”. Przypomnijmy, że w ramach tego projektu zbierano opinie na temat porodówek w całej Polsce. Na stronie „Rodzić po ludzku” przez kilka miesięcy dostępna była ankieta, w której matki mogły anonimowo ocenić m.in. wsparcie w trakcie porodu i po nim, zachowanie personelu szpitala wobec rodzącej i warunki na oddziale położniczym.

Na rzecz akcji działają aktywistki organizacji kobiecych, które nazywane są strażniczkami „Rodzić po ludzku”. Ich zadaniem jest m.in. edukacja i przekazywanie uwag kobiet szpitalom. W gronie strażniczek znalazły się także działaczki Matecznika.

Warsztaty „Mamy prawa" odbywają się w różnych miastach. Organizatorki informują, że Września została do nich wytypowana na podstawie wyników ankiet oraz sygnałów od wrześnianek, które docierały do Fundacji Matecznik.

Jak kobiety biorące udział w ankiecie „Rodzić po ludzku" oceniły wrzesiński szpital można zobaczyć TUTAJ.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

22:14 28-09-2019