Łukasz Drewniak nie jest już kapelmistrzem Nekielskiej Orkiestry Dętej

Łukasz Drewniak rozstał się z nekielskim zespołem. Wraz z nim z odeszła jego mama - Gabriela, która niemal od samego początku istnienia orkiestry, zajmowała się tam choreografią. 

kultura 10 miesięcy temu 2

  – Po śmierci kapelmistrza pana Eugeniusza Drewniaka, głównie z woli i inicjatywy obecnych członków orkiestry, dowodzenie przejął jego syn. Uznaliśmy wtedy, że jest to dobry pomysł, ponieważ zostało niespełna pół roku do zorganizowania 20-lecia zespołu – mówi burmistrz Karol Balicki. – Po koncercie, który uważam za bardzo udany, przyszedł czas refleksji, zastanowienia się co dalej. Na parę kwestii zarówno my, członkowie kapeli jak i kapelmistrz mieliśmy odmienne spojrzenie. Spotkaliśmy się raz, potem było spotkanie orkiestry, po czym pan Łukasz poinformował nas, że rezygnuje z prowadzenia. Także zespół stwierdził, że przyszedł czas na zmiany. Uszanowaliśmy tę decyzję. Zresztą również uważamy, że dobrym rozwiązaniem jest to żeby orkiestrą pokierował nowy team.

Burmistrz przyznał, że już wkrótce odbędzie się nabór na stanowisko kapelmistrza oraz choreografa. – Mamy nadzieję, że przerwa w pracy orkiestry nie będzie zbyt długa – mówi.

Jeżeli chodzi o odejście Gabrieli Drewniak to Karol Balicki, przyznaje, że choreografka od dłuższego czasu zapowiadała swoją rezygnację.

Fot. Arch. NOK

Thumb barelkowska   1

Karolina Barełkowska

10 miesięcy temu 2