Liderzy pierwszej ligi WTPN obronili swoje pozycje. W drugiej lidze jedno sensacyjne rozstrzygnięcie

W pierwszej lidze WTPN dwa zespoły przewodzące w tabeli odniosły zwycięstwa. Gracze Master Sport w pojedynku kolejki po bardzo wyrównanej walce dali odpór chcącym dołączyć do czołówki ligi zawodnikom Ignasiak Sport.

piłka nożna miesiąca temu 0

Za pierwszoligową niespodziankę można uznać remis Capri Lucca z niżej notowanym zespołem Meble Duszyński/Studio VIVA. W klasyfikacji strzelców przewodzi Paweł Rydliński (Materiały Budowlane Andrzejewski, 23 gole) przed Filipem Janiszewskim (Master Sport, 19 goli) i Dawidem Domaszczyńskim (Master Sport, 12 goli).

W drugiej lidze w ostatniej kolejce doszło do sensacyjnego wręcz rozstrzygnięcia. Zajmujący ostatnią pozycję w tabeli zespół Letniaprzygoda.eu wygrał z przewodzącą wraz z Intercars Września w tabeli Motokliniką. Intercars Września dzięki zwycięstwu w meczu z drużyną Gamatechnik uzyskał trzypunktową przewagę na wiceliderem. W klasyfikacji strzelców najlepszy jest Marek Bączkiewicz (Motoklinika, 20 goli) przed Jakubem Groszkowskim (Intercars Września, 17 goli) i Jarosławem Jabłońskim (Techpak, 11 goli).

I liga, kolejka IX

Master Sport – Ignasiak Sport 3:2 (1:1)

Od samego początku meczu widać było po zaangażowaniu zawodników w grę, że dla obu drużyn jego wynik ma ogromne znaczenie. Pierwsza połowa stała pod znakiem bardzo uważnej gry obu drużyn w obronie. Okazji bramkowych nie było zbyt wiele. Najlepszych z nich dla Master Sport nie udało się wykorzystać Filipowi Janiszewskiemu i Kamilowi Będzieszakowi, a dla Ignasiak Sport Krzysztofowi Pawłowskiemu i Mateuszowi Bigosińskiemu. Prawdziwe emocje rozpoczęły się w ostatniej minucie przed przerwą. Najpierw prowadzenie dla Ignasiak Sport uzyskał Tomasz Jóźwiak. W odpowiedzi błyskawicznie bramkę wyrównującą strzelił natomiast Dawid Domaszczyński, dobijając piłkę po uderzeniu Bartłomieja Figasa.

W drugiej połowie mecz okazał się niesamowicie szybki. Było dużo kontr i gry z pierwszej piłki. Już po kilkunastu sekundach szansę do zdobycia gola dla Ignasiak Sport miał Adrian Kogut. W 22. min po błyskawicznej kontrze Filip Janiszewski wyłożył piłkę Domaszczyńskiemu, który z bliska uzyskał prowadzenie dla Master Sport. Po kolejnej kontrze Master Sport przeprowadzonej w 24. min Będzieszak podwyższył na 3:1. W 28. min po podaniu Adama Staniaka Jakub Zakrzewicz doprowadził do stanu 2:3 i boiskowa walka rozgorzała na nowo. Kilkoma świetnymi interwencjami w następnym okresie gry popisał się strzegący bramki Master Sport Krystian Dzwoniarkiewicz. W 35. min Master Sport miał szansę na ponowne uzyskanie przewagi dwóch bramek, ale piłka po strzale Janiszewskiego trafiła w słupek. W końcówce gracze Ignasiak Sport w żaden sposób nie potrafili znaleźć już recepty na przebicie się przez bardzo dobrze ustawiających się w obronie przeciwników.

Kopcup.pl – Izo-Expert 0:3

Fundamenty – Materiały Budowlane Andrzejewski 4:9

Capri Lucca – Meble Duszyński/Studio Viva 4:4