Licytacje, modne fryzury i tatuaże. Gorąca atmosfera na wrzesińskim finale WOŚP!

Tegoroczny finał WOŚP we Wrześni ze względu na remont WOK-u zorganizowano w zastępczej sali przy Batorego. Pomimo tłoku i trudnych warunków lokalowych atmosfera była wspaniała. 

aktualności 18:26 12-01-20203 3

28. wrzesiński finał pokazał, że WOŚP to nie okazała sala i oprawa, ale przede wszystkim ludzie. Wolontariusze, organizatorzy i uczestnicy nie zawiedli. 

Setki wrześnian przyszły do sali przy ul. Batorego 8, gdzie odbywały się licytacje i występy. Aukcje budziły prawdziwe emocje. Licytujący podbijali ceny rywalizując ze sobą. 

Zacięty bój stoczono m.in. o zestaw piwosza ufundowany przez lokalny browar Fortuna, który poszedł ostatecznie za 250 zł. Obraz z podobizną lorda Vadera w psychodelicznych kolorach został kupiony za 500 zł. Za śliczną czerwoną lodóweczkę zwycięzca licytacji zapłacił 1160 zł. Pięć dni zasiadki nad stawem rybnym w Nekielce wylicytowano za 520 zł. 

Licytacje profesjonalnie poprowadził orkiestrowy weteran Piotr „Trąba” Kasprzyk. 

Nie zabrakło występów w wykonaniu wrzesińskich przedszkolaków oraz grupy wokalnych i tanecznych działających przy WOK-u. Zatańczyły także solistki i formacje Atomy i Rubiny z Alchemia Dance Studio. Układy solowe zaprezentowały Kinga, Ania i Marta.

Był też kiermasz domowych przysmaków na słodko i słono. Smakołyki przygotowały ekipy z wrzesińskich przedszkoli. 

Do akcji włączyło się także stowarzyszenie Amazonek, które wystawiło stoisko z rękodziełem.

Największe kolejki ustawiały się do mobilnego salonu fryzjersko-kosmetycznego. W dwóch salach można było przejść prawdziwą metamorfozę. Specjalistki od urody z wrzesińskich salonów piękności wykonywały modne fryzury damskie i męskie, manicure oraz hennę brwi i rzęs.

Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania tatuażu w promocyjnej cenie 50 zł. Serduszka w wybranym kroju tatuował Łukasz Rokicki ze studia Bunkier Tattoo.

Urodową akcję pod znakiem WOŚP w ubiegłym roku zainicjowała Izabela Kaźmierczak, właścicielka salonu „Iza”. Włączają się w nią chętnie także inne salony urody. 

Licznie pieniędzy cały czas trwa. Wiadomo już, że zebrano 129 384 zł! Oznacza to, że udało się pobić rekord z ubiegłego roku. Przypomnijmy, że w 2019 roku zebrano 122 558 zł.

AKTUALIZACJA, 13 stycznia, 10.00: Mamy już 143 180 zł!

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

18:26 12-01-2020