Lekkoatleci SSP w Nowym Folwarku i SSP w Kaczanowie z medalami Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Łącznie cztery medale Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyli reprezentanci SSP w Nowym Folwarku i SSP w Kaczanowie podczas zawodów przeprowadzonych w Pile.

lekkoatletyka 21:26 12-06-20190 0

XX Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce przeprowadzono w dniu 04.06.2019 r. w Pile. Wśród dziewcząt dużą niespodziankę sprawiła Weronika Przybysz, uczennica szkoły w Nowym Folwarku, która w pchnięciu kulą wynikiem 9,62 m wywalczyła srebrny medal. Weronika złoto przegrała o 20 cm, pozostawiając w tyle dziewczyny z dużo lepszymi rekordami życiowymi.

Wśród chłopców bezkonkurencyjny w biegu na 600 m okazał się Hubert Kajdan. Uczeń SSP w Kaczanowie stanął na najwyższym stopniu podium dzięki osiągniętemu wynikowi 1:35,01 min. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się także Jakub Klimczak, tegoroczny absolwent SSP w Nowym Folwarku, który uzyskując wynik 41,50 m w rzucie oszczepem stanął na najniższym stopniu podium. Brązowy medal w trzydziestostopniowym upale wybiegał również na dystansie 300 m kolejny reprezentant SSP w Nowym Folwarku - Adrian Marciniak. W zawodach brał również udział Arkadiusz Kwiatkowski, który pomimo tego, że wygrał swoją serię biegu na 1000 m musiał zadowolić się miejscem poza podium. Okazało się, że w pierwszej serii zawodnicy pobiegli szybciej i wśród jej uczestników rozdano medale.

21:26 12-06-2019