Lekcja pokory. Pomarańczowi bez skrzydeł

O sobotnim meczu w Nysie z miejscową Stalą wrzesińscy siatkarze będą chcieli szybko zapomnieć. Lider I ligi okazał się srogim nauczycielem, szczególnie w pierwszym secie.

siatkówka 20:03 07-12-20193 6

Wrzesińscy kibice spodziewali się ciężkiej przepra­wy w Nysie. Stal wygrała swoje wszystkie pojedynki.

Pomarańczowi słabo weszli w mecz. Przegrali cztery pierwsze piłki i trener Marian Kardas zmuszony był brać przerwę na żądanie. Na niewiele się ona zdała. Na bardzo niskim procencie atakował Adam Lorenc (1 na 6), tylko odrobinę lepiej na siatce prezentowali się nasi przyjmujący. Polegliśmy w pierwszym secie w stosunku, który jeżeli coś przyniósł, to jedynie wstyd.

Wrześnianie rękawice próbowali podnieść w drugiej odsłonie. W połowie partii prowadzili nawet dwoma oczkami (13:11), ale zaraz oddali cztery kolejne piłki. Po chwili zanotowali jeszcze jeden taki serial i było po sprawie.

Przez długi czas trzeciego seta prowadziliśmy jednym, dwoma punktami. Przy 11:9 straciliśmy jednak trzy piłki i nadzieja na przedłużenie meczu zaczęła się oddalać, a potem... oddalać i oddalać.

Nie potrafiliśmy zatrzymać przyjmującego gospodarzy Łukasza Łapszyńskiego (14 pkt na 17 ataków) i atakującego Bartosza Krzyśka (14 na 18). W czasie całego meczu nie zdobyliśmy żadnego punktu zagrywką i tylko jeden blokiem! Żaden z naszych siatkarzy nie mógł poszczycić się dwucyfrową zdobyczą. Pomarańczowi wyrównali też dwa inne niesławne rekordy: najmniejszej liczby punktów zdobytych w jednym secie (11) i najmniejszej liczby punktów w całym meczu (51). Zastanawiające, że całkiem przyzwoicie prezentowaliśmy się na środku siatki. Mateusz Zawalski i Tomasz Narowski na 13 ataków skończyli aż 10. Cóż z tego, skoro nie było skrzydeł.

I liga: Stal Nysa - APP Krispol 3:0 (11, 20, 20)

I set: 4:0, 8:1, 12:3, 16:6, 20:8, 25:11

II set: 4:2, 7:8, 11:12, 16:14, 20:15, 25:20

III set: 3:4, 6:8, 12:11, 16:13, 20:17, 25:20

APP Krispol: Tomczak (1 pkt), Lorenc (5), Zawalski (7), Narowski (4), Jóźwik (5), Frankowski (9) i Dzierżyński (libero) oraz Linda, Krawiecki, Biesek

20:03 07-12-2019