Ku lepszemu jednak nie idzie. Victoria przegrywa z Nielbą Wągrowiec

Ostatnie zwycięstwo piłkarzy Victorii nad Olimpią Koło nie przyniosło przełamania. Wrześnianie grając przez znaczną cześć meczu w osłabieniu ulegli w ostatnią sobotę Nielbie Wągrowiec.

piłka nożna 18:38 01-09-20180 27

Pierwsza cześć meczu rozgrywanego na boisku w Wągrowcu nie przyniosła zbyt wielu emocji. Gra toczyła się w większości w środku pola, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie klarownych sytuacji strzeleckich. Zdarzenie, które miało kluczowe znaczenie dla końcowych losów meczu miało miejsce w 33. min. Wówczas zawodnik Nielby znalazł się w sytuacji sam na sam z Tobiaszem Nowickim. Bramkarz Victorii, który próbował interweniować przed polem karny dopuścił się zagrania ręką. Arbitrowi nie pozostało nic innego jak ukarać za to golkipera wrześnian czerwoną kartką. Trener Victorii zmuszony był w tym momencie zdjąć z boiska jednego z napastników – Mikołaja Jankowskiego na rzecz szesnastoletniego Marcela Rembowicza. Młody bramkarz Victorii znakomitą interwencją popisał się już w pierwszej sekundzie swojej gry broniąc uderzenie z rzutu wolnego z 17. metrów. Grający w przewadze jednego zawodnika gospodarze uzyskali prowadzenie w 43. min. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gracz Nielby z bliska doszedł do uderzenia piłki głową. Po interwencji Rembowicza okazało się, że futbolówka przekroczyła już linię bramkową.

Druga cześć meczu rozpoczęła się dla wrześnian stratą gola w 50. min. Po nieudanej próbie zastawienia pułapki ofsajdowej zawodnik Nielby trafi do bramki wrześnian uderzając piłkę z narożnika pola karnego. Cały czas ambitnie walczący zawodnicy Victorii zdobyli kontaktowego gola w 67. min. Po dośrodkowaniu Pawła Lisieckiego Piotr Sarbinowski zdołał przyjąć piłkę w polu karnym i trafić do siatki po uderzeniu po długim rogu. Od tego czasu Victoria prawie cały czas przebywała na połowie przeciwnika. Skomasowane ataki wrześnian przyniosły dwie sytuacje bramkowe. Raz po strzale Łukasza Jasińskiego głową dobrą interwencją wykazał się bramkarz Nielby. Za drugim razem futbolówkę uderzoną przez Lisieckiego z linii bramkowej wybił obrońca. Miejscowi odgryzali się wrześnianom groźnymi kontrami, po których również mogli pokusić się o celne trafienie. Dwukrotnie dobrą interwencją wykazał się Rembowicz, raz futbolówka trafiła w poprzeczkę bramki Victorii.

Victoria Września zagrała w składzie: T. Nowicki – Majewski, Lisiecki, Jasiński, Marzyński – Garstka (82. Kwaśny), Kruszyński (46. Juchacz), Robak, Kopaniarz (69. Szczublewski) – Jankowski (33. Rembowicz), Sarbinowski

IV liga, Nielba Wągrowiec – Victoria Września 2:1 (0:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

18:38 01-09-2018