Konferencja Korwina, inauguracja PiS-u i możliwa wizyta Gowina. Kampania wyborcza przyspiesza

Im bliżej wyborów samorządowych zaplanowanych na 21 października, tym ciekawszy staje się lokalny kalendarz.

samorząd 25 dni temu 46

Najbliższym wydarzeniem związanym z wyborami będzie otwarta konferencja Janusza Korwina-Mikkego we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Zaplanowano ją na jutro (piątek 28 września), początek o godz. 13.00. Konferencja będzie skierowana raczej do szerszego elektoratu. Jedyne o co może apelować we Wrześni szef partii Wolność, to poparcie dla kandydatów do sejmiku województwa, bo ugrupowanie nie zarejestrowało żadnych kandydatów na stanowiska w powiecie wrzesińskim.

Następnego dnia, czyli w sobotę 29 września, swoją wrzesińską kampanię oficjalnie rozpocznie Prawo i Sprawiedliwość. Inauguracją będzie spotkanie w restauracji Gospa Ejo przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego i ul. Wojska Polskiego we Wrześni. Start o godz. 11. Główną postacią będzie tam Jarosław Kowalewski, kandydat PiS na burmistrza Wrześni (na zdjęciu powyżej z premierem Mateuszem Morawieckim).

Docierają do nas również nieoficjalne, niepotwierdzone jeszcze informacje o możliwej wizycie wicepremiera Jarosława Gowina we Wrześni. Miałby się on pojawić na rynku w najbliższy wtorek 2 października w ramach ogólnopolskiej kampanii wyborczej Zjednoczonej Prawicy. Dodajmy, że J. Gowin jeździ aktualnie po całym kraju, w ostatnich dniach był m.in. w Kielcach, Busku-Zdroju i Zielonej Górze.

A już w jutrzejszym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich” będzie można poznać wyniki naszych pierwszych sondaży wyborczych na burmistrza Wrześni, znajdzie się tam także rozmowa z kandydatem na to stanowisko Bogumiłem Kwiatkowskim, a także wywiad ze Stanisławem Dominiczakiem, prezesem powiatowego ugrupowania Porozumienie (dawniej Polska Razem Zjednoczona Prawica) oraz sylwetka Marka Gumperta, kandydata na burmistrza Nekli.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

25 dni temu 46