Kolejny fatalny wynik Victorii. Wrześnianie pokonani przez zespół ze strefy spadkowej

Gracze Victorii zanotowali kolejny występ poniżej oczekiwań. Wrześnianie w piątkowym pojedynku zostali pokonani przez zajmująca trzecie miejsce od końca w tabeli Krobiankę Krobia.

piłka nożna 21:36 10-05-20190 23

Sytuacja Victorii staje się coraz trudniejsza, a ocena dorobku drużyny coraz gorsza. W 12 meczach rozegranych na wiosnę wrześnianie zdobyli tylko 12 punktów. Główna ich część, za sprawą dwóch zwycięstw i remisu, zgromadzona została w trzech pierwszych spotkaniach. Od wygranej 6 kwietnia z Olimpią Koło wrześnianie w sześciu kolejnych pojedynkach zdobyli tylko dwa punkty. Podsumowując: bilans wrześnian na wiosnę jest wręcz tragiczny. Na tym niestety nie koniec. Kolejni przeciwnicy w sześciu kolejkach pozostałych do końca rozgrywek są wyżej notowani w tabeli od Victorii.

Przed pojedynkiem w Krobi wrześnianie wiedzieli, że mecz toczył się będzie na małym i wąskim boisku, a przeciwnicy preferować będą grę długą piłką. Wiedza ta jednak nie przydała się na nic. W 16. min gospodarze objęli prowadzenie. W niegroźnej jakby się wydawało sytuacji, będącego tyłem do bramki Victorii zawodnika Krobianki sfaulował Damian Garstka. Przyznany za to rzut karny gracz miejscowych zamienił na bramkę. Kilka minut później Victoria miała szansę na doprowadzenie do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakub Marzyński uderzając piłkę z 5. metrów nie trafił jednak w bramkę. Potem był jeszcze groźny strzał Huberta Oczkowskiego i kilka dośrodkowań w pole karne gospodarzy, po których wrześnianie mogli pokusić się o zdobycie gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w 36. min miejscowi podwyższyli natomiast na 2:0. Tuż przed zejściem do szatni przed utratą trzeciego gola wrześnian uratował Tobiasz Nowicki broniąc w sytuacji sam na sam.

Po przerwie wrześnianie zdecydowanie zaatakowali zamykając gospodarzy na własnej połowie. Gracze Krobianki skupili się na wyprowadzaniu kontr, po których trzykrotnie bliscy byli zdobycia kolejnych goli. W 60. min minimalnie obok słupka bramki miejscowych piłkę posłał Maciej Szczublewski. Ten sam zawodnik kilka minut później w podobnych okolicznościach również minimalnie przestrzelił. W 70. min groźny strzał Oczkwskiego obronił bramkarz Krobianki. Ostatnim ofensywnym akcentem po stronie wrześnian była sytuacja w 80. min, po której piłka uderzona przez Kamila Kaniora z 16. metrów trafiła w poprzeczkę.

Victoria Września zagrała w składzie: T. Nowicki – Garstka (70. Dominik Szymański), Lisiecki, Marzyński, Majewski – Szczublewski, Kruszyński (65. Kanior), Witczak, Oczkowski – Krawczyński - Jankowski

IV liga, Krobianka Krobia – Victoria Września 2:0 (2:0)

21:36 10-05-2019