Kolejne medalowe osiągnięcia młodych zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate

Dwóch zawodników Wrzesińskiego Klubu Karate wystartowało w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Fudokan. Obaj przywieźli ze Złotowa po kilka medali.

sporty walki rok temu 0

Do rywalizacji przystąpili reprezentanci klubów z czterech województw: Łódzkiego, Kujawsko-Pomorskiego, Pomorskiego i Wielkopolskiego. Zawody, w których wystartowało ponad 300 zawodników przeprowadzono w dniu 11 czerwca w Złotowie. Wrzesiński Klub Karate reprezentowany był przez Karola Kostrzewę i Mikołaja Siepielskiego. Wrześnianie odnotowali na swoim koncie świetny występ. Karol wywalczył srebro w kata i złoto w kumite -50 kg. Mikołaj zdobył natomiast złoto w kumite klasycznym i srebro w kumie + 50 kg.

Równolegle z mistrzostwami międzywojewódzkimi odbywał się turniej Satori CUP, w którym wystartowało 350 zawodników. Tutaj wrześnianie również nie zawiedli. Karol Kostrzewa dorzucił srebro w kata i brąz w kumie, a Mikołaj Siepielski brąz w kumite.

- Mimo wyczerpującego sezonu utrzymujemy dobra formę i widać, że dzięki pracy Arkadiusza Borowicza i Mateusza Zarzeckiego szkolenie idzie w dobrym kierunku. Nasz klub mimo występu tylko dwóch zawodników wyróżniał się na tle innych. Zawodnicy zaprezentowali się wspaniale zdobywając punkty w klasyfikacji w sporcie młodzieżowym dla naszego klubu – oceniał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

rok temu 0