Kolejne doświadczenia młodych wrzesińkich karateków. Tym razem zawodnicy WKK walczyli w Pleszewie

Trzy pozycje medalowe wywalczyli młodzicy Wrzesińskiego Klubu Karate podczas międzynarodowego turnieju w Pleszewie. Wrześnianie dwa razy otarli się także o miejsce na podium.

sporty walki 29 dni temu 0

Międzynarodowe zawody karate WKF 5th Central Poland Open Grand Prix Karate Pleszew 2018 rozegrano w minioną sobotę i niedzielę. W rywalizacji udział wzięli reprezentanci 64 klubów z 11 państw. Łącznie w turnieju wystartowało blisko 800 zawodników. Wrzesiński Klub Karate reprezentowali zawodnicy występujący w kategorii młodzików.

W kumite U14 do walki przystąpił Klaudiusz BandulikKarol Kostrzewa, Igor Piaskowski i Mikolaj Siepielski. Bardzo ładne starty zaliczyli Klaudiusz Bandulik i Mikołaj Siepielski, którzy wywalczyli brązowe medale. Karol Kostrzewa i Igor Piaskowski byli o włos od podium, przegrali niestety walki repasażowe.

Startujący jeszcze w kata Karol Kostrzewa mimo świetnej dyspozycji popełnił szkolny błąd, który pozbawił go szansy na wysoki wynik. Klaudiusz Bandulik startował również w niedzielę w kumite U16. Jego występ w kategorii starszej okazał się jeszcze lepszy niż w U14, zakończył się zdobyciem srebrnego medalu.

- Stawka zawodników, w której przyszło nam rywalizować była bardzo mocna. Z występu naszych podopiecznych jesteśmy bardzo zadowoleni. Trochę szkoda straconych miejsc na podium. W klasyfikacji generalnej uplasowaliśmy się na 36. miejscu w stawce 64 startujących klubów – oceniał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.