Kolejne derby na remis. Warta dzieli się punktami ze Spartą-Sklejką

Po remisie z Płomieniem Nekla piłkarze Sparty-Sklejki w kolejnym derbowym pojedynku podzielili się punktami z Wartą Pyzdry. Mecz rozgrywany na boisku w Pyzdrach nabrał barw dopiero w samej końcówce.

piłka nożna 12:57 28-04-20191 0

W pierwszych minutach sobotniego pojedynku goście z Orzechowa zaskoczyli nieco miejscowych. Gracze Sparty-Sklejki wykonywali kilka stały fragmentów gry będąc bliscy objęcia w 7. min prowadzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale Karola Oczkowskiego z 10. metrów futbolówka obroniona została przez Marcina Koperskiego. W następnej akcji po dośrodkowaniu Tomasza Majchrzaka z rzutu wolnego piłka uderzona przez Dawida Domaszczyńskiego trafiła w boczną siatkę Sparty-Sklejki. Potem okazję bramkową dla Warty miał jeszcze Łukasz Moch i Łukasz Kruczkowski. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 16. min bliski trafienia do siatki gospodarzy z bliska był z kolei Michał Pawlak, któremu nie udało się jednak czysto uderzyć piłkę. Potem minimalnie nad bramką gospodarzy futbolówkę posłał uderzając ją z 16. metrów Łukasz Szewczyk. Do przerwy pyzdrzanie mieli jeszcze jedną szansę na zdobycie gola niewykorzystaną przez Domaszczyńskiego.

Po przerwie gospodarze znaleźli się w sporych tarapatach. W 53. min gracze Sparty-Sklejki objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Damiana Zbierskiego z rzutu wolnego autorem trafienia samobójczego stał się Mikołaj Plichta. W 70. min piłkarze z Orzechowa nie bez racji domagali się przyznania im rzutu karnego. Arbiter okazał się jednak łaskawy dla gospodarzy. Kiedy w 73. min Kornel Witczak po wygraniu pojedynku biegowego z Kruczkowskim umieścił piłkę w siatce Warty wydawało się, że goście wywiozą z Pyzdr komplet punktów. Jednak już dwie minuty później po faulu na Bartłomieju Sodkiewiczu arbiter przyznał miejscowym rzut karny. Jego pewnym wykonawcą okazał się sam poszkodowany. Chwilę po tym losy meczu definitywnie na korzyść Sparty-Sklejki mógł przesądzić Oczkowski, który został jednak w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę Warty. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry szczęście dopisało miejscowym. Po strzale Sodkiewicza piłka trafiła w rękę znajdującego się w polu karnym Marka Olejniczaka. Przyznaną za to jedenastkę ponownie na bramkę zamienił Sodkiewicz. Na tym emocje w tym meczu nie zakończyły się. W 3. min doliczonego czasu gry losy pojedynku na korzyść orzechowian ponownie przesądzić mógł Rafał Dudek, któremu nie udało się jednak wykorzystać sytuacji sam na sam z Koperskim. W ostatniej minucie meczu całą pulę zgarnąć mogli jeszcze gospodarze. Po dograniu Artura Giżewskiego z rzutu wolnego niecelnie futbolówkę z 7. metrów uderzył Przemysław Mazur. Orzechowianie pojedynek kończyli w podwójnym osłabieniu. Po rzucie karnym w 90. min za obrazę sędziego z boiska usunięty został bramkarz Sparty-Sklejki – Marcin Lewandowski. W 94. min drugą żółtą kartką ukarany został natomiast Olejniczak.

- Prawdziwa bitwa rozpoczęła się dopiero po zdobyciu przez nas bramki kontaktowej. Na boisku zrobiło się bardzo nerwowo, były złośliwe faule i kary w postaci kartek. Był to najsłabszy mecz w naszym wykonaniu rozegrany na własnym boisku. Gra gości długą piłką za naszą linię obrony i dobra organizacja w defensywie mocno utrudniała nam życie – komentował trener Warty Pyzdry Piotr Dowbusz.

- W końcówce meczu sędzia zdecydowanie się pogubił. Drugiego rzutu karnego według mnie nie było. Zagraliśmy chyba najlepszy mecz w tej rundzie. Zarówno pod względem taktycznym jak i piłkarskim. Z przebiegu pojedynku powinniśmy wywieźć z Pyzdr trzy punkty – komentował trener Sparty-Sklejki Michał Kościelniak.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Koperski – Drozd (60. Rogowicz), T. Markiewicz, Mazur, N. Moch (46. Garbaciak) – Kruczkowski, Plichta (55. Sodkiewicz), Majchrzak (46. Giżewski), P. Markiewicz (46. Dowbusz), Ł. Moch – Domaszczyński

Sparta-Sklejka Orzechowo zagrała w składzie: Lewandowski – Królak (46. Olejniczak), Miśkiewicz, Pawlak, Sypniewski – Szymczak, Zbierski, Krygier (74. Dudek), Szewczyk (90. Rybka), Witczak - Oczkowski

Klasa okręgowa, Warta Pyzdry – Sparta-Sklejka Orzechowo 2:2 (0:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

12:57 28-04-2019