Kolejna ulica na „biedaczkowie” doczeka się remontu

Gmina ogłosiła przetarg na budowę kanalizacji deszczowej i utwardzenie nawierzchni ul. 11 Listopada w Miłosławiu. 

samorząd 10 miesięcy temu 9

Wartość kosztorysowa inwestycji to prawie 2,4 mln zł, w tym 800 tys. zł planuje się przeznaczyć na budowę kanalizacji sanitarnej.

Otwarcie ofert nastąpi 8 stycznia. Firma, która wygra przetarg będzie musiała zrealizować zadnie do końca lipca.

– Inwestycja zostanie sfinansowana z obligacji, które wkrótce powinny zostać wyemitowane – mówi Dawid Strzelczyk, przewodniczący komisji finansowej, a jednocześnie przewodniczący klubu Razem dla Gminy Miłosław. – W planach mamy również modernizację dwóch kolejnych ulic na osiedlu, a dokładnie ulicy Wojska Polskiego i ulicy Kosynierów.

Dodajmy, że w tym roku radni chcą przeznaczyć pieniądze na montaż czterech progów na miłosławskim „biedaczkowie”. Pierwsze dwa pojawią się na ul. Niepodległości, a kolejne na Dzieci Miłosławskich.

Ankieta

Czy jesteś za montażem progów zwalniających na ul. Niepodległości i Dzieci Miłosławskich?

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy trwa utwardzanie kostką brukową pięciu ulic na „biedaczkowie”: Legionów, Strajków Szkolnych, Dzieci Miłosławskich, Powstańców Wielkopolskich i Żołnierzy Września. Z kolei na ul. Niepodległości (od ul. Krętej) do 11 Listopada zostanie wylany asfalt. 

Wspomniane prace zamkną się kwocie 3 mln 239 tys. 392 zł. Realizuje je Wuprinż i Zakład Robót Wielobranżowych Marka Kubiaczyka

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

10 miesięcy temu 9