Kolejna porażka Warty. Pyzdrzanie gorsi od LKS Ślesin w pojedynku na szczycie ligi

W meczu na szczycie ligi gracze Warty musieli na własnym boisku uznać wyższość swoich przeciwników ze Ślesina. Pyzdrzanie wyraźnie przespali pierwszą połowę, do tego razili wręcz nieskutecznością.

piłka nożna 2 miesiące temu 0

Od początku spotkania rozgrywanego na boisku w Pyzdrach inicjatywa należała do gości, którzy już w 9. min objęli prowadzenie. W 20. min przyjezdni mogli prowadzić 2:0, ale piłkę z linii bramkowej udało się wybić Damianowi Garbaciakowi. W 22. min pierwszej znakomitej okazji bramkowej pyzdrzan nie udało się wykorzystać Bartłomiejowi Sodkiewiczowi. Kilka minut później po strzale Jakuba Zakrzewicza piłkę na poprzeczkę udało się sparować bramkarzowi gości. W 41. min ponownie przed szansą zdobycia bramki stanął Zakrzewicz, który w ostatniej chwili został jednak zablokowany przez obrońcę Ślesina. Dwie minuty później przyjezdni po pięknym uderzeniu z woleja z 10. metrów zaliczyli swoje drugie trafienie.

Po przerwie gospodarze zaczęli prezentować się zdecydowanie lepiej. Goście ze Ślesina zepchnięci zostali do obrony. W pierwszym fragmencie gry po przerwie trzy znakomite okazje strzeleckie zmarnował Sodkiewicz. Gracz Warty za pierwszym razem nie trafił w światło bramki, za drugim w nieudany sposób uderzał mogąc wykładać piłkę lepiej ustawionemu koledze. Za trzecim razem przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 68. min po zamieszaniu wynikłym z dośrodkowania piłki z rzutu rożnego Sodkiewiczowi udało się jednak zdobyć kontaktowego gola. Osiem minut później po indywidualnej akcji i strzale z 30. metrów do stanu 2:2 doprowadził Artur Giżewski. Na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry goście zdobyli gola na wagę meczu. Akcja Ślesina zapoczątkowana została wrzutem piłki z autu w pole karne Warty. W końcówce spotkania po dośrodkowaniu Łukasza Kruczkowskiego do remisu mógł doprowadzić Sodkiewicz. Gracz Warty nie trafił jednak w bramkę uderzając piłkę tzw. szczupakiem.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Koperski – Kruczkowski, Majchrzak, T. Markiewicz, Garbaciak – Twardy (60. Jarocki), Domaszczyński, Zieliński, Giżewski, Sodkiewicz – Zakrzewicz (60. P. Markiewicz)

Klasa A, Warta Pyzdry – LKS Ślesin 2:3 (0:2)