Kolejna porażka Warty. Pyzdrzanie gorsi od LKS Ślesin w pojedynku na szczycie ligi

W meczu na szczycie ligi gracze Warty musieli na własnym boisku uznać wyższość swoich przeciwników ze Ślesina. Pyzdrzanie wyraźnie przespali pierwszą połowę, do tego razili wręcz nieskutecznością.

piłka nożna 18 dni temu 0

Od początku spotkania rozgrywanego na boisku w Pyzdrach inicjatywa należała do gości, którzy już w 9. min objęli prowadzenie. W 20. min przyjezdni mogli prowadzić 2:0, ale piłkę z linii bramkowej udało się wybić Damianowi Garbaciakowi. W 22. min pierwszej znakomitej okazji bramkowej pyzdrzan nie udało się wykorzystać Bartłomiejowi Sodkiewiczowi. Kilka minut później po strzale Jakuba Zakrzewicza piłkę na poprzeczkę udało się sparować bramkarzowi gości. W 41. min ponownie przed szansą zdobycia bramki stanął Zakrzewicz, który w ostatniej chwili został jednak zablokowany przez obrońcę Ślesina. Dwie minuty później przyjezdni po pięknym uderzeniu z woleja z 10. metrów zaliczyli swoje drugie trafienie.

Po przerwie gospodarze zaczęli prezentować się zdecydowanie lepiej. Goście ze Ślesina zepchnięci zostali do obrony. W pierwszym fragmencie gry po przerwie trzy znakomite okazje strzeleckie zmarnował Sodkiewicz. Gracz Warty za pierwszym razem nie trafił w światło bramki, za drugim w nieudany sposób uderzał mogąc wykładać piłkę lepiej ustawionemu koledze. Za trzecim razem przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 68. min po zamieszaniu wynikłym z dośrodkowania piłki z rzutu rożnego Sodkiewiczowi udało się jednak zdobyć kontaktowego gola. Osiem minut później po indywidualnej akcji i strzale z 30. metrów do stanu 2:2 doprowadził Artur Giżewski. Na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry goście zdobyli gola na wagę meczu. Akcja Ślesina zapoczątkowana została wrzutem piłki z autu w pole karne Warty. W końcówce spotkania po dośrodkowaniu Łukasza Kruczkowskiego do remisu mógł doprowadzić Sodkiewicz. Gracz Warty nie trafił jednak w bramkę uderzając piłkę tzw. szczupakiem.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Koperski – Kruczkowski, Majchrzak, T. Markiewicz, Garbaciak – Twardy (60. Jarocki), Domaszczyński, Zieliński, Giżewski, Sodkiewicz – Zakrzewicz (60. P. Markiewicz)

Klasa A, Warta Pyzdry – LKS Ślesin 2:3 (0:2)