Kołaczkowo przeniesienie się do czasów PRL-u. Noc Muzeów z licznymi atrakcjami

18 maja w pałacu Reymonta w Kołaczkowie odbędzie się Noc Muzeów. Gminny Ośrodek Kultury przygotował szereg atrakcji dla młodszych i starszych. Początek o godz. 18.00.

kultura 18:45 15-05-20190 6

To druga edycja Nocy Muzeów w Kołaczkowie. Tym razem będzie to połączenie stałych ekspozycji znajdujących się w pałacu Reymonta z sentymentalna podróżą w przeszłość do czasów PRL-u.

Dla odwiedzających zostanie otwarta Izba Władysława Reymonta, Izba Spółdzielczości Bankowej oraz Muzyczne Poddasze, a więc wystawa starej, polskiej elektroniki. Ponadto będzie można zobaczyć wystawę zabawek sprzed kilku dekad.

Aurelia i Władysław Reymontowie czekają na gości

Imprezę o godz. 18.00 rozpocznie parada oldskulowych samochodów z Klubu Miłośników Syren i Warszaw z Nekli.

Jeśli Noc Muzeów to i duchy. Dlatego GOK proponuje zwiedzanie strychu i podziemi pałacu. Podobno kiedyś w pałacu straszyło, podobno są tajne przejścia. Wszystko to będzie można sprawdzić na własnej skórze. To opcja dla naprawdę zdeterminowanych, ciekawych i odważnych.

Muzyczne Poddasze

Uczestnicy Nocy Muzeów w Kołaczkowie będą mogli wziąć udział w quizie muzycznym, gdzie będzie można popisać się wiedzą na temat największych hitów filmowych i telewizyjnych z PRL-u.

Po zachodzie słońca o godzinie 21.30 odbędzie się koncert "Muzyczne wspomnienia" w parku Reymonta.

Natomiast o godz. 23.00 będzie można posłuchać wyjątkowej opowieści dla dorosły o Reymoncie.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

18:45 15-05-2019