Kolaboratorium

Dzisiaj kończą się zajęcia akademickie, które dzięki uprzejmości firmy Amwin odbywały się w siedzibie przedsiębiorstwa przy ul. Kaliskiej.

Moim zdaniem 09:40 28-02-20202 3

Niesamowity, atrakcyjny budynek inspirował uczestników przez trzydzieści godzin zajęć, które mogliśmy odbywać w bardzo wysokim komforcie. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu Kolaboratorium, którego organizatorem jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dzięki pozyskaniu unijnych środków zajęcia można było zaoferować uczestnikom nieodpłatnie. W Poznaniu podobne zajęcia są oferowane społeczności miasta i okolicy, ale są płatne. Symbolicznie, ale jednak. Wrzesińskie wykłady z psychologii społecznej człowieka zgromadziły uczestniczki i uczestników reprezentujących różne zawody, różne kategorie wiekowe i różne poglądy.

To, co stanowiło wyraźnie widoczną cechę wspólną, to chęć podnoszenia własnych kompetencji, poszerzania horyzontów myślowych, a nade wszystko chęć dyskutowania. Ta zanikająca dziś aktywność była bardzo chętnie podejmowana przez uczestników. Dzięki temu zajęcia były żywe i inspirujące. Bardzo wszystkim dziękuję za udział.

Hanna Mamzer

socjolog, prezes stowarzyszenia Czysta Nekla

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

09:40 28-02-2020