Kluska, Messi, Cykorek i ich towarzysze czekają na dom!

We wrzesińskim schronisku na nowy dom czeka 100 psów. Dziś prezentujemy trzy z nich. Może któreś zdjęcie złapie Was za serce.

społeczeństwo 12 miesięcy temu 11

Malutka Kluska w sierpniu trafiła do schroniskowego kojca po raz drugi. Suczka pierwszy raz w przytulisku znalazła się zimą. Po kilku dniach właścicielka odebrała zgubę. Latem Kluska wróciła do przytuliska. Tym razem nikt po nią nie przyszedł. Suczka ma ok. 7 lat, ale jest bardzo malutka i drobna. Kocha wszystkich ludzi, ale potrafi czasem "pokłócić" się z większymi psami.

Messi ma około 4 lata. Do schroniska trafił 4 miesiące temu. Prawdopodobnie jest ofiarą wakacyjnych wyjazdów. Być może porzuciła go rodzina, która nie miała co zrobić ze zwierzakiem podczas urlopu. Piesek był najwyraźniej przyzwyczajony do warunków domowych. Przez pierwsze dni w schronisku siedział wciśnięty w kąt separatki. Czekał na wizytę wolontariuszy, od których nie chciał się "odkleić". Messi lgnie do ludzi, uwielbia dzieci i spacery.

Cykorek przypominający miniaturowego szpica zanim trafił do schroniska był trzymany na łańcuchu. Już wtedy miał postępująca kataraktę. Obecnie Cykorek nie widzi lub widzi niewiele. Mimo systematycznej, cierpliwej i wytrwałej opieki wolontariuszy, dla niewidzącego pieska spacer raz w tygodniu wiąże się z ogromnym stresem. Aby móc się z niego wyzwolić, bliskość kochającego człowieka powinien czuć na co dzień i każdego dnia przechadzać się tymi samymi ścieżkami. Pomimo tego jest bardzo łagodny.

Pieski czekają na odpowiedzialnych właścicieli.

Do psiego przytuliska cały czas przybywają nowe czworonogi. Kolejne historie porzuconych zwierzaków już w najbliższym wydaniu WW.

Pamiętajmy, że schronisku można też przekazać karmę, słomę i koce. Zbierane są też pieniądze na nowe budy. Numer konta, profile psiaków oraz kontakt do wolontariuszy znajdziecie na stronie: psi-jaciel.pl.

Fot. Stowarzyszenie Psi-Jaciel

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

12 miesięcy temu 11