Klub Malucha w przedszkolu publicznym „Bajkowy Świat" już działa

W Przedszkolu Publicznym „Bajkowy Świat" w Pyzdrach działa już Klub Malucha. 

oświata 19:17 10-04-20190 0
Spotkanie organizacyjne w przedszkolu

Do klubu mogą uczęszczać dzieci w wieku od 1 do 3 lat. W przedszkolu przygotowano specjalną salę dla 16 dzieci, która została wyposażona w meble, zabawki i pomoce dydaktyczne. W pierwszych dniach w zajęciach brała udział czwórka dzieci, ale ma być ich więcej.

Rodzice ośmiorga dzieci zadeklarowali, że poślą pociechy do klubu. Będzie się nimi opiekowała jedna nauczycielka - mówi Natalia Aleksandrov, reprezentująca przedszkole. I dodaje, że zgodnie z obowiązującymi wymogami jeśli zapiszą się kolejne dzieci, na drugą ósemką będzie zatrudniony kolejny opiekun.

Pobyt dziecka w klubie nie jest darmowy jak w przypadku przedszkola i rodzice będą musieli opłacać czesne, które ma wynosić 400 zł do 5-ciu godzin (z wyżywieniem) i 500 zł powyżej 5-ciu godzin (z wyżywieniem). Czesne byłoby większe, gdyby nie dofinansowanie przez samorząd w kwocie 300 zł na jedno dziecko oraz wsparcie z programu rządowego „Maluch plus”. Jeśli będzie duże zainteresowani, przedszkole przygotuje kolejną salę na działalność klubu.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

19:17 10-04-2019