Roman Kłosowski został zdetronizowany! Bieg Trzech Króli wygrał rywal z Trzemeszna

Paweł Świątkowski (Witkowo Biega) z Trzemeszna wygrał piąty Bieg Trzech Króli. Na ostatnich metrach wyprzedził on Romana Kłossowskiego (Night Runners Września).

lekkoatletyka 12:34 06-01-20202 0

Była to już piąta edycja Biegu Trzech Króli, jednak po raz pierwszy ze zmienioną trasą. Tym razem start i meta znajdowały się przy Hotelu Barczyzna (gm. Nekla). Uczestnicy pobiegli do Nowego Folwarku i powrócili leśnymi szlakami. Łącznie trasa biegu wyniosła 10 km.

Paweł Świątkowski - zwycięzca piątego Biegu Trzech Króli

Roman Kłossowski, triumfator ubiegłorocznego biegu, tym razem przegrał z Pawłem Świątkowskim z Trzemeszna (00:35:28). Z kolei mieszkaniec Białężyc był gorszy o szesnaście sekund (00:35:44). Podium uzupełnił Szymon Wesołowski z Gniezna (00:36:03).

Roman Kłossowski tym razem dotarł do mety na drugim miejscu

Wśród kobiet najlepsza była Magdalena Lewandowska (Polonia Środa) - 00:39:52. Wyprzedziła Iwonę Żukowska (KB Kosynier Września) - 00:40:19 i Marzenę Siwińską (Witkowo Biega) - 00:41:46. W piątej edycji biegu uczestniczyło łącznie 247 osób (szczegółowe wyniki dostępne są TUTAJ).

Magdalena Lewandowska ze Środy była najszybszą kobietą

Dodajmy, że w tym roku po raz pierwszy Bieg Trzech Króli jest częścią Grand Prix Powiatu Wrzesińskiego w Biegach Ulicznych na 10 km. Poza styczniowym biegiem do klasyfikacji będą zaliczane kolejne takie wydarzenia we Wrześni, Nekli,Kołaczkowie, Pyzdrach i Miłosławiu.