Klasyczne dożynki w Kołaczkowie. Grupa Voyager zagra „Polskie dziewczyny”

25 sierpnia odbędą się dożynki gminne w Kołaczkowie. Impreza rozpocznie się od mszy świętej w kościele parafialnym o godz. 15.00.

aktualności 09:00 03-08-20190 14

Starostami dożynek będą: Małgorzata Wiącek z Zielińca i Andrzej Cieślak z Kołaczkowa. Obrzęd dożynkowy przygotuje Zespół Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy” z Nieżątkowa. Tym razem nie powinno zabraknąć przyśpiewek, które ma przygotować Eugeniusz Plewiński.

Właśnie ustalane są ostatnie szczegóły programu. Jedną z muzycznych gwiazd wieczoru będzie zespół disco polo Voyager Music Mariusza Cierpikowskiego. Najbardziej znanym hitem grupy są „Polskie dziewczyny”.

Podczas dożynek wystąpi także Piotr Nowak Band, znany ze współpracy z Robertem Chojnackim. Kapela zagra kilka popowych szlagierów.

– Pan Piotr był u nas jurorem podczas kołaczkowskiej „Szansy na sukces”. Jest absolwentem LO we Wrześni, pochodzi z Orzechowa. W tym roku będą to kolejne klasyczne dożynki w Kołaczkowie, jednak kilka zmian spróbujemy wprowadzić w przyszłym roku – mówi nam Mariusz Gomulski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

Podczas imprezy rozprowadzane będą cegiełki. Dochód zostanie przeznaczony na tablicę poświęconą Łukaszowi Lonce.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

09:00 03-08-2019