Karma wraca

Ciekawe, w jakiej postaci wróci do człowieka (?), który potrącił psa i zostawił go na ulicy około godziny 17.00, 29 sierpnia, na drodze krajowej nr 92, na odcinku między Swarzędzem a Paczkowem.

Moim zdaniem 13:32 06-09-20190 4

Żywy pies leżał na lewym pasie ruchu. By mu pomóc, zatrzymało się kilku kierowców, blokując ruch. Były dwa auta na numerach wrzesińskich. Stosunkowo szybko przyjechała straż miejska, zawiadomiono schronisko dla bezdomnych zwierząt w Skałowie, które przygotowało się na przyjęcie zwierzęcia i wezwało lekarza weterynarii.

Psa przewieziono do schroniska, ale po dwóch minutach od przyjęcia zmarł. Nie wiadomo, jak długo leżał na drodze i jakie miał wewnętrzne obrażenia. Może gdyby wcześniej udzielono mu pomocy, przeżyłby.

Ustawa o ochronie zwierząt kwalifikuje pozostawienie zwierzęcia bez pomocy medycznej jako znęcanie się – i ktoś, kto to zwierzę tam zostawił, powinien odpowiadać za przestępstwo.

Przejechałam w wakacje niemal 4 tys. kilometrów w Szwecji. Na palcach jednej ręki można było policzyć zabite zwierzęta na drogach, nawet na dalekiej północy. Nigdy nie znalazłam zabitego psa ani kota.

Hanna Mamzer

socjolog, prezes stowarzyszenia Czysta Nekla

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

13:32 06-09-2019