Kadeci Progressu Września z szansą na zdobycie medalu mistrzostw Wielkopolski

Po kilku miesiąca walki uczestniczący w mistrzostwach Wielkopolski w siatkówce chłopców kadeci Progressu będą mieli okazję powalczyć o miejsce na podium. W lutym wrześnianie rywalizować będą o medal w gronie czterech najlepszych drużyn naszego województwa.

siatkówka 17:18 29-01-20180 0

W siatkarskich rozgrywkach kadetów w sezonie 2017/2018 wzięło udział 15 zespołów z Wielkopolski. W wyniku losowania zespół KPS Progress Września trafił do grupy wraz z MKS Jarocin, UKS 9 Leszno oraz UKS Rataje ZSO 4 Poznań. Pierwszy turniej eliminacyjny został rozegrany 24.09.2017 r. w Lesznie, kolejny 01.10.2017 r. w Jarocinie i 15.10.2017 r. we Wrześni. Wrzesiński zespół wygrał wszystkie turnieje uzyskując tym samym awans do grupy klubów walczących o miejsca 1-8.

Następnym etapem rozgrywek było czternaście meczów z najlepszymi drużynami Wielkopolski w systemie każdy z każdym. Przeciwnikami Progressu byli kadeci UKS SMS Joker Piła, Enea Energetyk Poznań, MKS Kangur Nowy Tomyśl, UKS Piątka Turek, VII LO SMS Amber Kalisz, UKS Piast Krotoszyn i UKS 9 Leszno. Zespół z Wrześni zajął w tej rywalizacji trzecie miejsce, tuż za ENEA Energetyk Poznań oraz UKS SMS Joker Piła. Na czwartym miejscu został sklasyfikowany zespół z Kalisza.

Finał rozgrywek wojewódzkich zostanie przeprowadzony w dniach 10-11.02.2018 r. w Pile. Pierwszego dnia zagrają drużyny w systemie 1-4 i 2-3, z miejsc po rozgrywkach grupowych. ENEA Energetyk Poznań zmierzy się zatem z VII LO SMS Amber Kalisz. Progress Września stanie natomiast naprzeciwko UKS SMS Joker Piła. Drugiego dnia o medale odpowiedniego koloru zagrają zwycięzcy oraz przegrani sobotnich spotkań. Drużyny z pierwszych trzech miejsc uzyskają prawo gry w rozgrywkach centralnych kadetów.

KPS Progress Września występuje w składzie: Patryk Ligocki (k), Aleksander Hyżorek, Krystian Stankowski, Michał Cegielski, Wiktor Wąsak, Adam Sikorski, Konrad Jankowski, Jakub Kubczak, Mikołaj Kowalikowski, Michał Walczak, Kamil Fedorowicz, Filip Fibich, Kacper Kaźmierczak, Igor Więcek, Damian Twardy

Trenerem drużyny jest Szymon Stefański.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

17:18 29-01-2018