Jędrzej Gruszczyński dołączył do znamienitego grona wrześnian

Wychowanek KPS Progress i trenera Jarosława Grępki nie tylko trafił do szerokiej polskiej kadry seniorów w siatkówce, ale też zadebiutował w reprezentacji. Jędrzej Gruszczyński, obecnie libero Cuprum Lubin, zagrał w dwóch meczach Ligi Narodów w Iranie.

siatkówka 13:44 18-06-20190 0

Wrześnianin najpierw wszedł na plac w drugiem secie przegranego 1:3 meczu z Rosją, by następnego dnia wybiec w wyjściowym składzie przeciwko Irańczykom. Polska także poniosła porażkę, choć tylko w stosunku 2:3.

Jędrzej z Irańczykami opuścił boisko w drugiem secie, mimo że zaprezentował się lepiej niż dobrze. Rywale w pierwszym secie omijali go zagrywką, przyjmował tylko dwukrotnie, ale za to „w punkt”. Miał też trzy efektowne obrony.

Polacy przebywają teraz we Włoszech, gdzie przygotowują się do kolejnego turnieju Ligi Narodów.

Jędrzej dołączył do nielicznego i znakomitego grona sportowców rodem z Wrześni, którzy dostąpili zaszczytu gry w narodowych barwach. Warto pamiętać, że grubo ponad setkę spotkań w koszykarskiej reprezentacji zagrał Łukasz Koszarek, a Roman Jakóbczak strzelał bramki dla Polski połowie lat 70. XX w., w okresie złotej dekady polskiej piłki.

Największy sukces na wrzesińskich boiskach Jędrzej (na zdjęciu z lewej) odniósł w 2016, kiedy to w barwach Progressu został mistrzem Polski juniorów w siatkówce plażowej.

13:44 18-06-2019