Jechał po alkoholu. Staranował cztery radiowozy

Pijany 35-letni kierowca uciekał przed policją. W trakcie pościgu mężczyzna staranował cztery radiowozy.

na sygnale rok temu 6

Do zdarzenia doszło w sobotę na ul. Witkowskiej w Gnieźnie. Kilka minut po północy do policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego podeszła kobieta. Podejrzewała, że znajdujący się kilkaset metrów dalej na pętli autobusowej kierowca srebrnego mercedesa może być pijany. Stróże prawa udali się we wskazane miejsce, gdzie znajdował się pojazd, lecz jego kierowca na widok radiowozu ruszył w kierunku centrum miasta. Funkcjonariusze użyli sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.

Kierowca mercedesa ją zignorował. Następnie po przejechaniu kilku ulic udał się w kierunku Wrześni. Przez cały czas trwał za nim pościg. Po drodze, przy próbach zatrzymania pojazdu kierowca mercedesa staranował dwa radiowozy gnieźnieńskiej policji.

Jeden z uszkodzonych radiowozów

– Mercedes jechał z Gniezna przez powiat wrzesiński, swarzędzki, a następnie wjechał do Poznania. Mężczyzna siedzący za jego kierownicą zajeżdżał drogę policjantom, nie chciał się zatrzymać. W sumie podjęto decyzję o użyciu radiowozu jako środka przymusu i zepchnięto auto na torowisku przy Warszawskiej blokując dalszą ucieczkę. Tutaj zostały uszkodzone dwa kolejne policyjne samochody – relacjonuje Anna Osińska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Kierowcą mercedesa okazał się mieszkaniec Inowrocławia

Po zatrzymaniu sprawcy okazało się, że pojazdem kierował 35-letni mieszkaniec Inowrocławia. Po zbadaniu wyszło na jaw, że miał 0,46 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do aresztu w Poznaniu, z którego w godzinach południowych został przetransportowany do siedziby gnieźnieńskiej policji.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

rok temu 6