Jazzowe lato w pełni. Za nami kolejny klimatyczny koncert w wykonaniu młodych muzyków

Lato nadal trwa, a to oznacza, że w piątkowe wieczory na wrzesińskim rynku króluje jazz. 16 czerwca pod białym namiotem wystąpiło trio pianisty Michała Rorata.

kultura 00:52 17-08-20190 0

Lider zespołu jest absolwentem Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Udziela się w wielu projektach muzycznych, m.in. częstochowskiej formacji jazzowej BlackBird, z którą prezentuje własne kompozycje.Współpracował z wieloma znanymi artystami reprezentującymi różne gatunki i nurty muzyczne, m.in. Frankiem Parkerem, Zbigniewem Wodeckim, Michałem Gaszem i Margaret. 

Michał Rorat

Na wrzesińskim rynku wystąpili z nim Kosma Kalamarz (gitara basowa) oraz Przemysław Smaczny (perkusja). Obaj muzycy ukończyli Akademię Muzyczną w Katowicach. Mają bogate doświadczenie sceniczne zdobyte podczas licznych występów w kraju i za granicą.

We Wrześni Rorat Trio postawiło na delikatne, nastrojowe rytmy i liryczne interpretacje jazzowych standardów. 

Publiczność w pierwszych rzędach może podczas koncertu relaksować się na leżakach

„Piątki z jazzem” powoli dobiegają końca. Przed nami jeszcze dwa muzyczne wieczory. 23 sierpnia na rynku wystąpi pianista Piotr Wyleżoł. Na zakończenie niespodzianka, czyli podwójny koncert. 30 sierpnia wrzesińskiej publiczności zaprezentują się zespoły Leszek Zaleski Quartet oraz Negra Band.

Czego możecie się spodziewać? Sprawdźcie poniżej:

Przypomnijmy, że organizatorem jazzowych koncertów jest Urząd Miasta i Gminy we Wrześni. Wstęp na występy jest wolny.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

00:52 17-08-2019