Jak nie dać się starości? Czy młodzi spychają starszych na boczny tor?

Przed chwilą rozpoczął się IV Wrzesiński Tydzień Seniora, czyli cykl imprez, ofert i wydarzeń, który sprawia, że starsi mieszkańcy gminy Września mogą przez chwilę zapomnieć o trudach jesieni życia.

temat tygodnia 14:39 24-06-20193 0

W dzisiejszej rzeczywistości zdominowanej przez kult młodości i pieniądza, starsi niezamożni ludzie często czują się wyobcowani, pozostawieni sami sobie, odstawieni na boczny tor. Dobrze więc, że choć przez chwilę wszystko kręci się wokół nich.

Relacje z pierwszych pięciu dni Wrzesińskiego Tygodnia Seniora zamieścimy w najbliższym wydaniu „WW” w ramach Tematu Tygodnia. Znajdą się tam również rozmowy z gwiazdami tegorocznej edycji cyklu, czyli Krystyną Giżowską oraz Witoldem Pasztem z grupy VOX.

Dla Was, drodzy Czytelnicy tradycyjnie mamy kilka pytań: Czy pamiętacie o swoich babciach i dziadkach na co dzień? Czego się od nich nauczyliście? Czy myślicie o własnej starości i planujecie już emeryturę?

Oczywiście do rozmowy zapraszamy też samych seniorów. Jakie największe wyzwania stoją dzisiaj przed Wami? Jaki macie sposób na szczęśliwą starość? Czy uważacie, że lokalna oferta kulturalno-społeczna dla Was jest wystarczająca? Czego w niej brakuje? Czy bierzecie udział w imprezach organizowanych w ramach dorocznego Tygodnia Seniora? Czy jesteście członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku?

Zapraszamy do rozmowy i udziały w ankietach!

Ankieta

Czy ludzie starsi są potrzebni społeczeństwu?

Ankieta

Czy w Polsce szanuje się osoby starsze?

Ankieta

Jakie są największe zalety starości?

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:39 24-06-2019