Jak nie dać się starości? Czy młodzi spychają starszych na boczny tor?

Kalendarzowa jesień za oknem skłania do rozmyślań nad jesienią życia. 

temat tygodnia 10 miesięcy temu 0

W dzisiejszej rzeczywistości zdominowanej przez kult młodości i pieniądza, starsi niezamożni ludzie często czują się wyobcowani, pozostawieni sami sobie, odstawieni na boczny tor. Jednak wcale nie musi tak być! W „Wiadomościach Wrzesińskich” od zawsze pamiętamy i piszemy o seniorach, dostarczając im wszelkich potrzebnych informacji i promując wszystkie pozytywne dla nich inicjatywy.

W najbliższym wydaniu „WW” będzie można znaleźć m.in. poradnik na temat emerytur po reformie oraz informator o organizacjach, które zrzeszają seniorów.

Dla Was, drodzy Czytelnicy tradycyjnie mamy kilka pytań: Czy pamiętacie o swoich babciach i dziadkach na co dzień? Czego się od nich nauczyliście? Czy myślicie o własnej starości i planujecie już emeryturę?

Oczywiście do rozmowy zapraszamy też samych seniorów. Jakie największe wyzwania stoją dzisiaj przed Wami? Jaki macie sposób na szczęśliwą starość? Czy uważacie, że lokalna oferta kulturalno-społeczna dla Was jest wystarczająca? Czego w niej brakuje? Czy bierzecie udział w imprezach organizowanych w ramach dorocznego Tygodnia Seniora? Czy jesteście członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku?

Zapraszamy do rozmowy i udziały w ankietach!

Ankieta

Jakie problemy najczęściej dotykają osób starszych? (max. 3 odpowiedzi)

Ankieta

Jak oceniam ogólną sytuację materialną starszych osób w Polsce?

Ankieta

Ile powinna wynosić godna emerytura?

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

10 miesięcy temu 0